Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar vastas Riigikogu liikmete Helir-Valdor Seederi, Andres Herkeli, Peeter Tulviste, Tõnis Lukase, Mart Laari, Trivimi Velliste ja Mart Nuti 12. septembril esitatud arupärimisele kaugkütte hinnatõusu kohta (nr 165).

Savisaar selgitas, et valitsus arutas küsimust kahel korral. 20. oktoobril jõuti otsusele, et toetusskeem rakendatakse kodutarbijatele, kelle kaugküttesoojuse hind tõuseb üle 20%.. Kusjuures valitsuses lepiti kokku, et toetust makstakse mitte ettevõtjatele, kes hoiavad hinnad nimetatud 20% tasemel, vaid makstakse otse kodutarbijatele. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium sai ülesande koos sotsiaalministeeriumi, rahandusministeeriumi ja regionaalministriga ning siseministeeriumiga valmistada ette selle toetuse rakendamise programm. Kui see on detailideni valmis, siis avaldatakse ka avalikkusele sellekohane informatsioon.

Minister märkis, et põlevkiviõli hinnatõus oli tegelikult rohkem ajendiks, mis kontsentreeris tähelepanu kütuse hinnaga seotud probleemide ringile. Majandusministeerium on seisukohal, et toetada kõiki tarbijaid, sõltumata sellest, missuguse kütuseliigiga on tegu, juhul, kui hinnatõus ületab 20%. “Jutt ei ole ainult põlevkiviõli hinnast,” selgitas Savisaar.

Keskkonnaminister Villu Reiljan vastas Riigikogu liikmete Tõnis Lukase, Peeter Tulviste ja Mart Nuti 28. septembril esitatud arupärimisele riiklike strateegiate ja rannaäärsete puhkealade kohta (nr 175).

Justiitsminister Rein Lang vastas Riigikogu liikmete Urmas Reinsalu, Ken-Marti Vaheri, Mihhail Lotmani, Marko Pomerantsi, Peeter Tulviste, Eiki Nestori ja Mart Laari 14. septembril esitatud arupärimisele justiitsministri seisukohtade kohta majandusministri majatehingus (nr 167) ja Riigikogu liikmete Mart Nuti, Mart Laari, Peeter Tulviste ja Helir-Valdor Seederi 12. oktoobril esitatud arupärimisele Kalevi endise kommivabriku ruumide rendilepingute kohta (nr 180).

* * *

Riigikogu liikmed Kadi Pärnits ja Jarno Laur võtsid algatajatena tagasi 15. septembril keskkonnaminister Villu Reiljanile esitatud arupärimise kaevanduslubade kohta Ida-Viru maakonnas (nr 169). Seoses sellega ei toimunud arupärimisele vastamist.

Vabas mikrofonis võttis sõna Mihhail Stalnuhhin, kes andis Riigikogu juhatusele üle avalduse Riigikogu liikme kohalt tagasiastumise kohta seoses valimisega Narva volikogu liikmeks.

Riigikogu istungi stenogrammi leiate internetist: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Gunnar Paal, 6316351

Tagasiside