Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kinnitas töönädala päevakorra, mille kohaselt on päevakorras 13 teemat.

Esmaspäeva istungile ei ole kavandatud eelnõude menetlemist ja arupärimistele vastamist.

Teisipäeva istungil on teisel lugemisel kuus eelnõu. Need on Eesti Vabariigi valitsuse ja Rootsi Kuningriigi valitsuse vahelise investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse lepingu muutmise ja lõpetamise kokkuleppe ratifitseerimise seaduse eelnõu (240 SE); Euroopa Liidu liikmesriikide vaheliste kahepoolsete investeerimislepingute lõpetamise lepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu (218 SE); riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (253 SE); kodakondsuse seaduse § 28 täiendamise seaduse eelnõu (217 SE); mahepõllumajanduse seaduse ning taimede paljundamise ja sordikaitse seaduse muutmise seaduse eelnõu (260 SE); söödaseaduse muutmise seaduse eelnõu (225 SE).

Esimesel lugemisel on kolm eelnõu. Need on töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (257 SE); kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse muutmise seaduse eelnõu (282 SE); sotsiaalmaksuseaduse ja töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (244 SE).

Kolmapäeva istungil on teisel lugemisel kolm eelnõu. Need on 2021. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (254 SE); turismiseaduse ja tarbijakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu (234 SE); Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse (Lennuameti, Maanteeameti ja Veeteede Ameti ühendamine) eelnõu (236 SE).

Neljapäeva istungil on arutusel olulise tähtsusega riiklik küsimus „Õpetajate järelkasv ja õpetajaameti väärtustamine kui Eesti riigi jätkusuutlikkuse alustala“. Ettekande teevad kultuurikomisjoni esimees Aadu Must, Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi esimees, õpetajate aineühenduste võrgustiku koordinaator, Tallinna Reaalkooli õpetaja, klassijuhataja ning õppealajuhataja Madis Somelar, Tartu Ülikooli Pedagogicumi juhataja professor Margus Pedaste ning haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Riigikogu ees andis ametivande uus keskkonnaminister Rain Epler.

Vabas mikrofonis võtsid sõna Jaak Juske, Kalle Grünthal ja Peeter Ernits.

Istungi stenogramm:

Fotod: (Erik Peinar, Riigikogu)

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]

Tagasiside