Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tänasel kaugosalusega istungil läbis teise lugemise kohtute seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis lubab kohtunike täiskogu mõjuval põhjusel edasi lükata ja korraldada osaliselt või täielikult elektrooniliselt.

Kehtiva seaduse järgi toimub kohtunike täiskogu ilma ühegi erandita iga aasta veebruari teisel reedel.

Põhiseaduskomisjoni algatatud kohtute seaduse muutmise seaduse eelnõuga (298 SE) muudetakse kohtute seadust selliselt, et kohtunike täiskogul võivad hääletamine ja valimised toimuda hääletamissedeliga, elektrooniliselt, kirjalikult või muul kohtunike täiskogu kodukorras sätestatud viisil.

Samuti nähakse ette kohtunike täiskogu valitud omavalitsusorganite kohtunikest liikmete ametiaja pikenemine nii kauaks, kuni järgmine täiskogu määrab nende asemele uued liikmed.

Põhiseaduskomisjoni ettepanekul toimub eelnõu lõpphääletus 20. jaanuaril.

Valdkondlike komisjonide ettepanekul otsustati tänase päevakorra kavast välja jätta üks ning kolmapäevase istungi päevakorra kavast kuus päevakorra punkti. Riigikogu kinnitas seejärel töönädala päevakorra.

Riigikogu juhatuse otsusel toimuvad käesoleva töönädala (18.-21. jaanuar) täiskogu istungid kaugosalusega. Riigikogu liikmel on kaugosalusega istungil võimalik osaleda nii Riigikogu saalist, oma Riigikogus olevast kabinetist kui ka kodunt.

Istungi stenogramm.

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
6316356; 515 3903
[email protected]   
Päringud: [email protected]

Tagasiside