Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis tänasel istungil teise lugemise eelnõu, mis lubab mürataseme vähendamiseks  kasutada tulirelval helisummutit jahipidamisel, lasketiirus ja laskepaigas. Kehtiv seadus lubab helisummutit omada ainult lasketiirus kasutataval sporttulirelval.

Valitsuse algatatud relvaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (494 SE) sätestab muuhulgas elektroonilise relvaloa väljastamise võimaluse. Praegu on kasutusel üksnes paberkandjal relvaluba. Kui jahipidamisõigust tõendavad dokumendid on elektrooniliselt väljastatud, siis ei pea neid paberkandjal jahil kaasas olema. Eelnõu kohaselt on võimalik relvaloa taotlejal eestikeelset relvaeksamit sooritada tõlgi abil ka võõrkeeles.

Riigikogu vaatas läbi muudatusettepanekud ja teise lugemise käigus viidi eelnõusse sisse rida muudatusi. Peale helisummuti kasutamise õiguse suurendati ka füüsilise isiku omandis olevate tulirelvade padrunite hulka seniselt 100 padrunilt 200 padrunile ning relvaloa omanikul on õigus omada kuni 5000 sütikut.

Läbirääkimistel võttis sõna Valdo Randpere Reformierakonna fraktsioonist, kes tegi fraktsiooni nimel ettepaneku eelnõu teine lugemine katkestada. Tema sõnul peaks relvaeksamit sooritama ainult riigikeeles ja eelnõu tuleks veelkord arutada, kaasates ka riigikaitsekomisjoni.

Külliki Kübarsepp Vabaerakonna fraktsioonist toonitas samuti eesti keele tähtsust relvaeksami sooritamisel.

Raivo Aeg Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonist toetas teise lugemise lõpetamist ja eelnõu saatmist kolmandale lugemisele.

Henn Põlluaas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist rõhutas vajadust vaadata üle lubatud laskemoona kogus ja nõustus riigikaitsekomisjoni kaasamisega edasisse arutellu.

Reformierakonna fraktsiooni liikme Madis Millingu sõnul vajab eelnõu veel viimistlemist ja temagi rõhutas riigikaitsekomisjoni kaasamise olulisust.

Reformierakonna fraktsioon tegi ettepaneku eelnõu teine lugemine katkestada. Ettepaneku poolt hääletas 34 ja vastu oli 41 Riigikogu liiget. Ettepanek ei leidnud toetust ja teine lugemine lõpetati.

Riigikogus jäi täiskogu istungi tööaja lõppemise tõttu pooleli Riigikogu otsuse „Eesti Vabadussõjalaste Liidu ja sellega seotud isikute ning organisatsioonide rehabiliteerimisest“ eelnõu (552 OE) esimene lugemine. Riigikogu liikmete Henn Põlluaasa, Jaanus Karilaidi, Martin Helme, Igor Gräzini, Jaak Madisoni, Raivo Põldaru, Arno Silla, Peeter Ernitsa, Madis Millingu, Mart Helme, Uno Kaskpeiti, Tarmo Kruusimäe ja Märt Sultsi esitatud eelnõu arutelu jätkub järgmisel töönädalal.

Istungi stenogramm

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Triinu Põdramägi, 631 6592
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside