Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis tänasel istungil esimese lugemise eelnõu, mille eesmärk on võimaldada mittetulundusühingutel, sealhulgas ametiühingutel, maksta oma liikmetele toetust tulumaksuvabalt, et vältida toetuste topeltmaksustamist tulumaksuga.

Eelnõu seletuskirjas märgitakse, et lisaks võimaldab eelnõu suuremat paindlikkust ettevõtjapoolse töötervishoiuga seotud kulude maksuvabastuses, võttes arvesse meie ettevõtluskeskkonna mitmekesisust ja vajaduste piisavalt laia diapasooni, luues sama ajal ka suurema õigusselguse terminite „erisoodustus“ ja „ettevõtlusega seotud kulu“ tähendusväljas.

Tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (306 SE) algatasid Riigikogu liikmed Oudekki Loone, Lauri Läänemets, Riina Sikkut, Marika Tuus-Laul, Jaanus Karilaid, Helmen Kütt, Siret Kotka, Martin Repinski ja Jaak Valge.

Läbirääkimistel Keskerakonna fraktsiooni nimel sõna võtnud Oudekki Loone ütles, et eelnõu tõstab ühiskonnas õiglust ja solidaarsust. Samas lausus ta, et eelnõu saab teise lugemise käigus veel paremaks teha ja paremini sõnastada.

Läbirääkimistel samuti sõna võtnud Helir-Valdor Seeder tegi Isamaa fraktsiooni nimel ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Ettepaneku poolt hääletas 17 ja vastu 36 Riigikogu liiget. Seega ei leidnud ettepanek toetust ja eelnõu esimene lugemine lõpetati.

Ühe eelnõu esimene lugemine jäi istungiaja lõppemise tõttu pooleli

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ja Riigikogu liikme Raimond Kaljulaidi algatatud erakonnaseaduse ja täitemenetluse seadustiku muutmise seaduse eelnõu (321 SE) eesmärk on tõsta demokraatliku poliitika usaldusväärsust, suurendades kontrolli erakondade rahastamise läbipaistvuse üle. Selleks täpsustab eelnõu Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) õigusi ning muudab selgemaks rikkumiste eest rakendatavad sanktsioonid. Täiendavate ülesannete täitmiseks nähakse ette ka ERJK eelarve suurendamist.

Läbirääkimistel võtsid sõna Lauri Läänemets (SDE) ja Paul Puustusmaa (EKRE).

Eelnõu esimene lugemine jätkub homsel istungil.

Istungi stenogramm

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside