Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tänasel täiskogu istungil läbis esimese lugemise õiguskomisjoni algatatud eelnõu, mille eesmärk on suurendada sõltumatust ja läbipaistvust kriminaalmenetluse raames kogutavate sideandmete päringute teostamisel.

Kriminaalmenetluse seadustiku muutmise seaduse eelnõu (392 SE) järgi annab edaspidi kriminaalmenetluse raames kogutavate sideandmete päringuteks lube prokuröri taotlusel kohus. Peale vältimatu vajaduse tuleb eelnõu järgi lubade andmisel arvestada ka kuriteo raskust ja laadi ning päringuga kaasnevat isikuõiguste riivet.

Komisjoni ajendas eelnõu algatama Euroopa Liidu Kohtu 2. märtsi otsus, milles leiti, et prokuratuuri ei saa pidada sõltumatuks asutuseks andmaks lube sideandmete päringuteks, kuivõrd prokuratuur ise juhib kriminaalmenetlust ja esindab kohtus riiklikku süüdistust.

Riigikogu liikmete arupärimistele rahumeelselt meelt avaldavate inimeste vastu ebaproportsionaalse jõu kasutamise (nr 66), Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimise (nr 69), vaktsineerimise prioriteetide ja nende järgimise (nr 70) ning valge raamatu ja diskrimineerimise kohta (nr 72) vastas peaminister Kaja Kallas ning tiibetlaste inimõiguste piiramise kohta Hiina Rahvavabariigi poolt (nr 71) vastas välisminister Eva-Maria Liimets.

Istung lõppes kell 21.33.

Istungi stenogramm

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside