Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tänasel istungil läbis esimese lugemise põllumajandusloomade aretuse seadust täpsustav eelnõu, millega muudetakse aretusprogrammiga seotud sätted selgemaks, et vältida seaduse kitsa tõlgendamise võimalust.

Seadust kitsamalt tõlgendades võib tekkida väär arusaam, et heaks tohib kiita ka aretusprogrammi, mis sisaldab küll ettenähtud eesmärke ja tegevusi, kuid mille kirjeldused ei ole kooskõlas kehtestatud nõuetega. Valitsuse algatatud põllumajandusloomade aretuse seaduse muutmise seaduse eelnõus (624 SE) kavandatud sätted aitavad paremini mõista, et aretusprogrammi sisu kirjeldamisel peab arvestama ka asjakohaseid nõudeid ja nende rikkumise korral on võimalik aretusprogrammi heakskiitmisest keelduda.

Muudatused on tehnilist laadi, uusi nõudeid eelnõuga aretusühingutele ei seata.

Esimese lugemise läbis teinegi eelnõu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni algatatud kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõuga (587 SE) soovitakse anda kohalikele volikogudele võimalus korraldada siduvaid rahvahääletusi ja lubada kohalikel elanikel rahvaalgatuse korras rahvahääletusi esile kutsuda.

Eelnõu kohaselt võib kohaliku rahvahääletuse algatada volikogu või vähemalt kümme protsenti kohaliku volikogu valijatest ning rahvahääletuse on tulemus on siduv, kui rahvahääletusel osaleb vähemalt 40 protsenti omavalitsuse valimisõiguslikest elanikest.

Kohalikule rahvahääletusele ei saa seada riigielu küsimusi ega küsimusi, mille tulemus võib olla seadusega vastuolus. Rahvahääletuse korralduslikud tingimused sätestab eelnõu kohaselt kohaliku omavalitsuse volikogu.

Läbirääkimistel võtsid sõna Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni nimel Mart Helme, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni nimel Toomas Jürgenstein ja Isamaa fraktsiooni nimel Mihhail Lotman.

Ühe eelnõu esimene lugemine jäi pooleli

Isamaa fraktsiooni algatatud välismaalaste seaduse muutmise seaduse eelnõu (561 SE) kohaselt luuakse õiguslik alus Venemaa Ukraina-vastase agressioonisõja avalike toetajate elamislubade tühistamiseks ning välistatakse neile uute elamislubade ja viisade andmine.

Istungi stenogramm

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside