Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu täiskogu istungil läbis esimese lugemise kuue fraktsiooni algatatud eelnõu, mille eesmärk on muuta 1. oktoober omavalitsuspäevaks.

Uue riikliku tähtpäevaga soovitakse väärtustada senisest enam omavalitsuste rolli Eesti riigi loomisel, taastamisel ja arendamisel. Tähtpäev annab ka võimaluse tutvustada rohkem omavalitsuste tegevust ja kaasata ühiskonda paremini omavalitsuste ees seisvate väljakutsete lahendamisse.

Eelnõu algatajate esindaja Kersti Sarapuu tõi välja, et 1. oktoober on omavalitsuspäeva tähistamiseks valitud, sest sel kuupäeval 1866. aastal jõustus avaliku halduse esimene seadus. Ta märkis, et ka riigi taasloomisel seoti omavalitsused just selle kuupäevaga, kui 1990. aastal omistati omavalitsuslik staatus esimesena Muhu vallale ja Kuressaare linnale.

Põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants andis ülevaate komisjoni istungist.

Läbirääkimistel võtsid sõna Aivar Kokk Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonist ning Urve Tiidus Reformierakonna fraktsioonist.

Pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seaduse eelnõu (591 SE) algatasid Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsioon, Eesti Reformierakonna fraktsioon, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon, Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon ning Eesti Vabaerakonna fraktsioon.

Istungi stenogramm.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside