Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu arutas esimesel lugemisel Keskerakonna fraktsiooni algatatud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ja kutseõppeasutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (207 SE), mis näeb ette kehtestada koolilõuna toetuse määraks õpilase kohta üks euro õppepäeva kohta.

Algatajate nimel esines Mailis Reps, kelle sõnul on õpilastele koolilõuna tagamine jäänud ajale jalgu seoses toiduainete kallinemisega. Koolilõuna toetus, mis kohalikele omavalitsustele tagatakse on juba viimased viis aastat püsinud 78 senti lapse kohta. Reps märkis, et sellise summaga on raske katta algkooli ja põhikooli lapse toidukulu. Praegu on enamik kohalikke omavalitsusi maksnud puudujääva osa ise kinni. Ta ütles, et tasuta koolilõuna, eriti arvestades selle eesmärki, peaks siiski suuremas jaos, vähemalt toidukulude võrra, tagama ikkagi riik.

Kultuurikomisjoni esindaja Yoko Alender tõi välja valitsuse seisukoha, et esitatud eelnõuga ei ole koostaja seatud eesmärk täidetav ning eelnõus pakutud konstruktsioon ei ole koolilõunatoetuse suurendamiseks õiguslikult sobilik viis. Ehk siis põhimõtet valitsus kuidagi ei lükka ümber, vaid lihtsalt selle, kuidas seadus on koostatud, ei ole õige viis püstitatud eesmärki täita.

Läbirääkimistel sõna võtnud Vabaerakonna fraktsiooni esindaja Andres Ammas toetas eelnõu.

Riigikogu hääletas juhtivkomisjoni ettepanekut eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Hääletustulemus: 38 poolt, 38 vastu. Seega ettepanek ei leidnud toetust. Eelnõu esimene lugemine lõpetati. Muudatusettepanekute tähtajaks määrati 2. juuni.

Istungi stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside