Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tänasel istungil jätkus perehüvitiste seaduse eelnõule teiseks lugemiseks laekunud muudatusettepanekute läbivaatamine, mille puhul kasutati võimalust enne iga hääletamist võtta kümneminutiline vaheaeg. Tänase istungi lõpuks oli 1191 muudatusettepanekust hääletatud 103. Jätkatakse homsel istungil.

54 Riigikogu liikme algatatud perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõu (619 SE) tõstab lapsetoetuse esimese ja teise lapse eest 60-lt 100 eurole ehk samale tasemele, nagu on lapsetoetus kolmandale ja järgnevatele lastele. Lasterikka pere toetus tõuseb eelnõu kohaselt kolme- kuni kuuelapselistel peredel 300-lt 700-le ning seitsme- ja enamalapselistel peredel 400-lt 900 eurole kuus. Selleks, et lasterikka pere toetus oleks jätkuvalt elatustaseme tõusuga proportsionaalne ning toetuse suurust ei peaks igal aastal muutma, indekseeritakse toetus iga aasta 1. aprilliks indeksiga, mis sõltub 20 protsendi ulatuses tarbijahinnaindeksi ja 80 protsendi ulatuses sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise aastasest kasvust. Kui praegu kaob lasterikka pere toetus esimese lapse täisealiseks saamisel, siis edaspidi makstakse seda täies ulatuses nii kaua, kuni peres kasvab vähemalt kolm alaealist last. Kui lasterikkas peres on veel kaks alaealist last, makstakse toetust kahe kolmandiku, ning kui üks laps, siis ühe kolmandiku ulatuses.

Reformierakonna fraktsioon esitas eelnõule tähtajaks umbes 1660 ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon neli muudatusettepanekut – need ettepanekud jättis juhtivkomisjon arvestamata. Muudatusettepanekute tabelisse ei kantud neid Reformierakonna fraktsiooni ettepanekuid, mis olid seotud 2022. aasta riigieelarve seaduse muutmisega. Selliseid ettepanekuid oli umbes 470.

Sotsiaalkomisjon otsustas teise lugemise käigus eelnõu täiendada sättega, mille järgi kahekordistatakse üksikvanema lapse toetus, tõstes see 40 eurole. Samuti viis komisjon eelnõusse sisse muudatuse, mille järgi makstakse mitmike eest lasterikka pere toetust kuni mitmike 21-aastaseks saamiseni.

Istung lõppes kell 23.54

Istungi stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside