Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus ei saanud valitsuse algatatud Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seadus (Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni ühendamine) (710 SE) vajalikku toetust, mistõttu jäi see vastu võtmata.

Seaduse poolt hääletas 49 saadikut, vastu oli 16 saadikut. Nimetatud seaduse vastuvõtmiseks oli aga vaja vähemalt Riigikogu koosseisu häälteenamus ehk 51 saadiku toetus. Eelnõu langes menetlusest välja.

See nägi ette ühendada Keskkonnaministeeriumi haldusala valitsusasutused Keskkonnaamet ja Keskkonnainspektsioon. Loodav amet oleks jäänud täitma kõiki seniseid kahe ameti põhifunktsioone.

Läbirääkimistel sõna võtnud Külliki Kübarsepp (EVA) oli kriitiline seaduse suhtes.

Pärast istungit tuli Riigikokku Jõuluvana, kes hindas oma vaatenurgast saadikute aastast tegevust. Ta kutsus välja nii Riigikogu juhatuse kui ka kõikide fraktsioonide esindajad, samuti akna all istuvad fraktsioonidesse mittekuulvad saadikud. Jõuluvana arvates on Riigikogu teinud tänavu kõvasti tööd ja võtnud vastu tuleva aasta riigieelarve. Samas mõtiskles Jõuluvana, millal on tark koguda reserve, kas headel või halbadel aegadel. Jõuluvana hindas lustakas meeleolus kõikide fraktsioonide  ja saadikute tegevust ning andis üle kingitused, mille kättesaamiseks tuli igaühel teha oma etteaste.

Jõuluvana soovis Riigikogule, et uuel aastal saaksid kõik head mõtted teoks.

Jõuluvana külastuskäik lõpetas Riigikogu tänavused korralised istungid.

Fotod:

NB! Pildid laekuvad viivitusega.

Istungi stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
gunnar.paal@riigikogu.ee

 

Tagasiside