Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sügisistungjärgu avaistungil esinesid kõnega Riigikogu esimees Ene Ergma ja president Toomas Hendrik Ilves

Riigikogu esimees käsitles oma kõnes kõigepealt riigi majanduslikku olukorda. „Inimeste mure on kasvanud ning nad vaatavad poliitikute poole, kelle kätte nad on usaldanud meie riigi tulevikku kujundavate otsuste tegemise. Kõik see nõuab meilt tõsiseid otsuseid rahanduspoliitikas, et viia riigi kulu ja tulu tasakaalu,“ märkis Ergma. Ta soovitas kõigile enne valimisi: „Lubagem vähem, tehkem rohkem.“
 
President ütles, et tema tänast kõnet kannab sügav mure Eesti demokraatia, selle toimimise ja hetkeseisu pärast. „Teisalt aga kannab seda usk, et keerulisel ajal suudame end kokku võtta ja alustada justkui puhtalt lehelt. Hooga, kirega, ennastsalgavalt ja – mis peaasi – lootusrikkalt,“ rõhutas Ilves.
 
Riigikogu sügisistungjärgu avamise järel vastas õiguskantsler Indrek Teder Riigikogu liikmete Indrek Saare, Ain Seppiku ja Karel Rüütli 31. augustil esitatud arupärimisele politseiametnike kandideerimisvabaduse kohta (nr 307).
                       
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas ja Riigikogu liikmete Lembit Kaljuvee, Vladimir Velmani, Evelyn Sepa, Mailis Repsi, Valeri Korbi, Toomas Vareki, Tiit Kuusmiku, Eldar Efendijevi ja Kadri Simsoni 11. juunil esitatud arupärimisele keskkonnatasude kohta (nr 302).
 
Parts ei pidanud vastama Riigikogu liikmete Kalle Laaneti, Lauri Laasi, Evelyn Sepa, Mailis Repsi, Tiit Kuusmiku, Jüri Ratase ja Ain Seppiku 11. mail esitatud arupärimisele Saaremaa rannamaantee kohta (nr 294), sest algatajad võtsid arupärimise menetlusest tagasi.
 
Riigikogu liikme ametivande andis Elle Kull.
 
Vabas mikrofonis võttis sõna Rein Ratas.
 
Istungi stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside