Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeva istungil kinnitati töönädala päevakord, mille kohaselt täna polnud arupärimistele vastamist. Kokku on nädala jooksul kavas 16 teema arutelu.

Teisipäeva istungil on kolmandal lugemisel loomakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu (445 SE). Esimesel lugemisel on neli eelnõu: Riigikogu otsuse „Riigikogu otsuse „Korruptsioonivastase erikomisjoni moodustamine“ muutmine“ eelnõu (501 OE); Riigikogu otsuse „Riigikogu otsuse „Riigikogu probleemkomisjoni moodustamine rahvastikukriisi lahendamiseks“ muutmine“ eelnõu (502 OE); Riigikogu otsuse „Riigikogu otsuse „Riigikogu probleemkomisjoni moodustamine riigireformi arengusuundade väljatöötamiseks“ muutmine“ eelnõu (503 OE); koolieelse lasteasutuse seaduse § 27 muutmise seaduse eelnõu (478 SE).

Kolmapäevasel istungil on teisel lugemisel ühelt poolt Kanada ning teiselt poolt Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide vahelise laiaulatusliku majandus- ja kaubanduslepingu (CETA) ratifitseerimise seaduse eelnõu (466 SE). Seejärel on arutusel „Spordipoliitika põhialused aastani 2030“. 2016. aasta täitmise aruanne, ettekandja kultuuriminister Indrek Saar. Teisel lugemisel on ka sotsiaalhoolekande seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (360 SE). Esimene lugemisel on seitse eelnõu: sotsiaalhoolekande seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (489 SE); rahvusvahelise raudteeveo konventsiooni ja selle lisade muudatuste heakskiitmise seaduse eelnõu (474 SE); relvaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (494 SE); halduskohtumenetluse tõhustamiseks halduskohtumenetluse seadustiku, riigilõivuseaduse ja riigi õigusabi seaduse muutmise seaduse eelnõu (496 SE); haldusmenetluse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (497 SE); sotsiaalmaksuseaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (499 SE); makseasutuste ja e-raha asutuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (498 SE).

Neljapäevasel istungil on kavas olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Eesti Kodanikuühiskonna Arengukontseptsiooni rakendamine“ arutelu. Ettekandjad on kodanikuaktivist, EMSL nõukogu esimees Martin Noorkõiv, siseminister Andres Anvelt ja põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants.

Vabas mikrofonis võttis sõna Märt Sults.

Istungi stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside