Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kinnitas töönädala päevakorra, mille kohaselt on kavas 13 teema arutelu.

Esmaspäeva istungile ei ole kavandatud valitsuse liikmete arupärimistele vastamist.

Teisipäeval on kavas ülevaade avaliku teenistuse 2016. aasta aruandest, mille kohta teeb ettekande riigihalduse minister Jaak Aab. Esimesel lugemisel on kolm eelnõu: Riigikogu otsuse „Sihtasutuse Keskkonnainvesteeringute Keskus nõukogu liikme tagasikutsumine ja uue liikme nimetamine“ eelnõu (506 OE); autoveoseaduse eelnõu (488 SE); töölepingu seaduse muutmise seaduse eelnõu (467 SE).

Kolmapäeval on kolmandal lugemisel sotsiaalhoolekande seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (360 SE). Esimesel lugemisel on kuus eelnõu: püsiasustusega väikesaarte seaduse ja maapõueseaduse muutmise seaduse eelnõu (493 SE); Eesti Haigekassa seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (512 SE); ravikindlustuse seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (514 SE); sotsiaalhoolekande seaduse muutmise ja riikliku matusetoetuse seaduse kehtetuks tunnistamise ning nendega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (490 SE); perehüvitiste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (517 SE); okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seaduse muutmise ja sotsiaalhoolekande seaduse muutmise seaduse eelnõu (518 SE).

Neljapäeval on kavas olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Ida-Virumaa tulevikuperspektiivid“ arutelu. Ettekandjad on ettevõtja, AS Kunda Trans nõukogu esimees ja AS Lajos nõukogu esimees Lembit Kaljuvee, riigihalduse minister Jaak Aab ja Keskerakonna fraktsiooni liige Mihhail Stalnuhhin. Esimesele lugemisele on kavandatud ka kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse eelnõu (461 SE).

Vabas mikrofonis võtsid sõna Oudekki Loone, Artur Talvik, Mihhail Stalnuhhin, Olga Ivanova, Peeter Ernits ja Heimar Lenk.

Istungi stenogramm: http://stenogrammid.riigikogu.ee/et/201710091500

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside