Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu võttis tänasel täiendaval istungil 61 poolthäälega (vastuhääli 35 ) vastu negatiivse lisaeelarve, mis oli seotud valitsuse usaldushääletusega.
 

Valitsuse 18. veebruaril algatatud riigi 2009. aasta lisaeelarve ja sellega seonduvate seaduste muutmise seadus (432 SE) vähendab valitsussektori 2009. aasta puudujääki 8,006 miljardi krooni võrra. Kokkuhoiupakett sisaldab ligikaudu 5,5 miljardi krooni ulatuses otsuseid, mis omavad mõju ka järgnevate aastate eelarvetele. Tegevuskuludes on kokkuhoid üldreeglina 7 protsenti, mis hõlmab nii riigiasutusi kui ka riigieelarvest tegevustoetust saavaid asutusi. Erandina käsitletakse õpetajate, sisejulgeoleku- ja kultuuritöötajate palgakulusid. Koos 2009. aasta eelarves külmutatud tegevuskulude osaga moodustab tegevuskulude kokkuhoid riigieelarves 10 protsenti.  

Seadusega on vähendatud tulude mahtu 9,63 miljardi ja kulude mahtu 6,57 miljardi krooni võrra. Lisaeelarve järgi on käesoleva aasta riigieelarve tulude maht 88,20 miljardit ning kulude maht 91,89 miljardit krooni. 

Rahandusminister Ivari Padar ütles oma ettekandes, et kogu valitsussektori kokkuhoiupaketi meetmete elluviimiseks hõlmab lisaeelarve seadus ka 20 muu seaduse muutmist. 

Peaminister Andrus Ansip ütles oma lühikeses esinemises, et lisaeelarve vastuvõtmine toetab riigi usaldusväärsust ja palus Riigikogu liikmetel eelnõu vastuvõtmist seadusena toetada. 

Arutluse käik ja sõnavõtud on internetis siin:
 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside