Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis 72 poolthäälega vastu 46 Riigikogu liikme algatatud avalduse „Meenutagem, mälestagem, püsigem” (445 AE). Avaldusega mälestab Riigikogu 1949. aastal Eestis, Lätis ja Leedus märtsiküüditamise ohvriks langenuid. Avalduses rõhutatakse, et küüditamine on rahvusvaheline kuritegu, mis ei aegu. Samuti on aegumatu küüditamise süüdlaste vastutus.

Avalduses toetatakse Euroopa Parlamendi ettepanekut kuulutada 23. august üleeuroopaliseks mälestuspäevaks. Riigikogu toetab ka Euroopa Parlamendi ja teiste Euroopa Liidu institutsioonide ning Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee algatusi totalitarismi kuritegude uurimiseks ja teadvustamiseks. Avalduse vastu ei hääletanud ega erapooletuks ei jäänud keegi.
 
Riigikogu otsustas 55 poolthäälega võtta Riigikogu liikmelt Villu Reiljanilt saadikupuutumatuse tema kohta süüdistusakti koostamiseks. Otsuse vastu hääletas 3 ja erapooletuks jäi 1 Riigikogu liige.
 
Riigikogu otsustas 52 poolthäälega võtta Riigikogu liikmelt Ester Tuiksoolt saadikupuutumatuse tema kohta süüdistusakti koostamiseks. Otsuse vastu hääletas 3 ja erapooletuks jäi 1 Riigikogu liige.
 
Põhiseaduskomisjoni kui juhtivkomisjoni ettepanekul lükati esimesel lugemisel tagasi Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud Euroopa Parlamendi valimise seaduse, kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse, rahvahääletuse seaduse ja Riigikogu valimise seaduse muutmise seaduse eelnõu (407 SE). Komisjoni ettepaneku poolt hääletas 40 ja vastu 27 Riigikogu liiget, erapooletuks ei jäänud keegi.
 
Täiskogu istungi tööaja lõppemise tõttu jäi pooleli põhiseaduskomisjoni algatatud kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muutmise seaduse eelnõu (450 SE) esimene lugemine. Arutelu jätkub homme, 25. märtsil kell 14 algaval istungil.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside