Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis vastu järgmised seadused:

75 poolthäälega valitsuse algatatud tsiviilkohtumenetluse seadustiku, täitemenetluse seadustiku ja nendega seonduvate teiste seaduste muutmise seaduse (779 SE). Seadus võimaldab erinevate kohtulike registrite ristkasutamise ja annab notaritele õiguse kinnitada dokumendi õigsust elektrooniliselt. Riiklik järelevalve kohtutäiturite ja notarite tegevuse üle läheb vastavalt seadusele justiitsministeeriumi ainupädevusse.

69 poolthäälega Eesti Reformierakonna fraktsiooni, Eesti Keskerakonna fraktsiooni ja Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni algatatud Vabariigi Presidendi ametihüvede seaduse, tulumaksuseaduse ja sotsiaalmaksuseaduse muutmise seaduse (805 SE). Seadus näeb presidendi abikaasale ette esindustasu, mille suurus on 30% presidendi ametipalgast. Samuti saab presidendi abikaasa õiguse saada oma käsutusse sekretär ja kasutada riigi kulul ametiautot.

72 poolthäälega valitsuse algatatud erastamisväärtpaberite väljaandmise ja kasutamisega seonduvate seaduste muutmise seaduse (788 SE). Seadusega pikendatakse erastamisväärtpaberite kasutamist maa ja eluruumide erastamise maksevahendina veel poole aasta võrra – kuni 2006. aasta 31. detsembrini.

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside