Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis tänasel istungil vastu neli otsust, millega nimetati Riigikogu esindajad Eesti Panga, Tagatisfondi, rahvusooperi ja rahvusraamatukogu nõukokku.

Istungi alguses esitati protseduurilisi küsimusi ning anti menetlusse 19 arupärimist ja kolm eelnõu. Istungi juhataja Toomas Kivimägi lõpetas protseduuriliste küsimuste esitamise, põhjendades seda juhataja õigusega, misjärel andis pool tundi aega eelnõude ja arupärimiste üleandmiseks. „Me ei lähtu ei protseduuriliste küsimuste lõpetamisel ega ka eelnõude ja arupärimiste üleandmise lõpetamisel sellest, kas see meeldib või ei meeldi, me lähtume sellest, et tagada kord Riigikogu istungil, et Riigikogu saaks teha oma tööd, saaks vastu võtta seaduseid ja otsuseid, mis on meie põhitöö,“ selgitas ta.

Seejärel võttis juhataja Riigikogu juhatuse istungiks 50 minutit pausi. Koosolekul arutas juhatus, kas lõpetada tänasel istungil eelnõude ja arupärimiste üleandmine. Riigikogu esimees Lauri Hussar ja aseesimees Kivimägi tegid ettepaneku eelnõude ja arupärimiste üleandmine lõpetada, aga kuna juhatuse kolmas liige Jüri Ratas sellega ei nõustunud, siis pandi ettepanek suures saalis hääletusele. Ettepaneku poolt hääletas 55 Riigikogu liiget.

Kivimäe sõnul arutas juhatus võimalust piirata ajaliselt eelnõude ja arupärimiste üleandmist ka edaspidi, kuid kuna konsensust ei saavutatud, siis seda otsust juhatus täna ei teinud.

Riigikogu võttis vastu neli otsust

Riigikogu võttis tänasel istungil vastu rahanduskomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Riigikogu liikmetest Eesti Panga Nõukogu liikmete nimetamine“ (25 OE), millega nimetati Riigikogu liikmetest Eesti Panga nõukogu liikmed. Eesti Panga nõukogu liikmeteks nimetati Anti Allas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Jaanus Karilaid Keskerakonna, Aivar Kokk Isamaa, Andres Sutt Reformierakonna, Jaak Valge Konservatiivse Rahvaerakonna ja Igor Taro Eesti 200 fraktsioonist.

Eesti Panga nõukogu koosneb esimehest, Riigikogu fraktsioonide esindajatest ja valdkonna asjatundjatest. Nõukogu koosseisu kujundamisel on põhimõte, et iga Riigikogu fraktsioon esitab ühe oma liikme ja nõukogu esimees neli valdkonna asjatundjat.

Otsuse vastuvõtmise poolt oli 74 Riigikogu liiget.

Riigikogu võttis vastu rahanduskomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Tagatisfondi nõukogu liikmete nimetamine“ (26 OE), millega nimetati Tagatisfondi nõukogu liikmeteks Riigikogu liikmed Aivar Sõerd Eesti Reformierakonna ja Martin Helme Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist. Kokku kuulub Tagatisfondi nõukogusse üheksa liiget.

Otsuse vastuvõtmise poolt oli 65 Riigikogu liiget.

Riigikogu võttis vastu kultuurikomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Riigikogu liikmetest rahvusooperi nõukogu liikmete nimetamine“ (92 OE), millega nimetati Rahvusooperi nõukogu liikmeks Riigikogu liikmed Ester Karuse Eesti Keskerakonna, Signe Kivi Eesti Reformierakonna ja Kadri Tali Eesti 200 fraktsioonist. Rahvusooperi nõukogu koosneb 11 liikmest.

Otsuse vastuvõtmise poolt oli 68 Riigikogu liiget.

Riigikogu võttis vastu ka kultuurikomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Riigikogu liikmetest Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu liikmete nimetamine“ (93 OE), millega nimetati Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu liikmeks Riigikogu liikmed Helmen Kütt Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Anti Poolamets Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Vilja Toomast Eesti Reformierakonna fraktsioonist. Kokku kuulub nõukogusse seitse inimest.

Otsuse vastuvõtmise poolt oli 69 Riigikogu liiget.

Istungi stenogramm

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Eleen Lindmaa
631 6456, 5551 4433
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside