Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu võttis 76 poolthäälega vastu valitsuse algatatud ehitusseaduse muutmise seaduse (389 SE), mis täpsustab ehitustegevust reguleerivate kohaliku omavalitsuse poolt väljastatavate dokumentide (kirjalik nõusolek, ehitusluba ja kasutusluba) andmeid ja väljastamise korda, sätestab mitmed ehitise rajamise ja kasutamisega seonduvad nõuded ja tingimused. Seadus täiendab ka hoone energiatõhususega seotud regulatsioone. Seadus ei too hinnanguliselt kaasa halduskoormuse olulist kasvu. Üheselt mõistetava regulatsiooni tulemusena jäävad ära või vähenevad erinevad kohtuvaidlused.           

Riigikogu lõpetas kolme eelnõu esimese lugemise

Valitsuse algatatud rakenduskõrgkooli seaduse § 11 lõike 1² muutmise seaduse eelnõu (431 SE) lubab riigikaitselise rakenduskõrgkooli ohvitseri õppekohtadele kandideerida ka kohe peale keskkooli lõpetamist, st enne ajateenistuse läbimist.         

Valitsuse algatatud hasartmängumaksu seaduse eelnõu (433 SE) muudab senist hasartmängude regulatsiooni, täpsustab või muudab maksumäärasid ja sätestab ka mitmeid uusi hasartmänguliike. Muuhulgas tõuseb arvloteriide maksumäär seniselt 10%-lt 18%-ni.           

Keskkonnakomisjoni algatatud riigivaraseaduse täiendamise seaduse eelnõu
(436 SE) loob eeldused, et metsaomanikud saaksid omandada oma kinnistuga piirnevat riigile kuuluvat metsamaad.

Infotunnis vastas sotsiaalminister Hanno Pevkur Vilja Savisaare esitatud küsimusele sotsiaalpoliitika, Marek Strandbergi esitatud küsimusele pensioniameti teenindusvõimekuse ja Mai Treiali esitatud küsimusele pensionipoliitika kohta. Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas vastas Karel Rüütli esitatud küsimusele hariduse uuenduste kohta. 

Istungi stenogramm on internetis siin: 

Riigikogu pressitalitus

 
 

Tagasiside