Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu moodustas täna kolm erikomisjoni - riigieelarve kontrolli erikomisjoni, korruptsioonivastase erikomisjoni ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni. Nimetatud komisjonid töötasid ka eelmises Riigikogus.

Erikomisjonide moodustamise eelnõud pandi lõpphääletusele teisel lugemisel. Esimese lugemise läbisid need teisipäeval.

Riigikogu istungit juhatab Riigikogu aseesimees Jüri Ratas

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni (9 OE) koosseisu kuuluvad Jaak Aaviksoo, asendusliige Andres Metsoja, Andres Ammas, asendusliige Külliki Kübarsepp, Kristjan Kõljalg, asendusliige Meelis Mälberg, Henn Põlluaas, asendusliige Martin Helme, Mihhail Stalnuhhin, asendusliige Tarmo Tamm ja Tanel Talve, asendusliige Kalvi Kõva. Komisjoni moodustamise poolt oli 85 riigikogu liiget, erapooletuks jäi üks saadik.

Riigieelarve kontrolli erikomisjon eesmärk on koostöös riigikontrolliga tagada kontroll valitsuse üle riigieelarve täitmise ning riigi vara ja riigieelarve vahendite säästliku, tõhusa ja õiguspärase kasutamise osas.

Korruptsioonivastase erikomisjoni (10 OE) koosseisu kuuluvad Raivo Aeg, asendusliige Kalle Muuli, Ants Laaneots, asendusliige Johannes Kert, Jaanus Karilaid, asendusliige Kersti Sarapuu, Jaanus Marrandi, asendusliige Helmen Kütt, Raivo Põldaru, asendusliige Arno Sild ja Artur Talvik, asendusliige Jüri Adams. Menetluse käigus tehti eelnõusse muudatus, millega Lauri Laasi asemel kuulub komisjoni Jaanus Karilaid. Selle komisjoni moodustamise poolt oli 84 riigikogu liiget.

Korruptsioonivastane erikomisjon jälgib, et Eesti riigi seadustes sätestatud korruptsioonivastaseid meetmeid ka tegelikult rakendataks. Samuti arutab ja hindab komisjon loetletud ametiisikute võimalikke korruptsioonijuhtumeid, jälgib Riigikogu liikmete tegevuspiirangutest kinnipidamist ja kontrollib huvide deklaratsioone.

Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni (11 OE) koosseisu kuuluvad Krista Aru, asendusliige Andres Herkel, Uno Kaskpeit, asendusliige Henn Põlluaas, Martin Kukk, asendusliige Kalle Laanet, Erki Savisaar, asendusliige  Aadu Must, Ken-Marti Vaher, asendusliige Mart Nutt ja Hardi Volmer, asendusliige Andres Anvelt. Komisjoni moodustamise poolt hääletas 82 riigikogu liiget, erapooletuks jäi üks saadik.

Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon on moodustatud kaitsepolitseiameti ja teabeameti tegevuse ning jälitustegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks. Samuti kontrollib komisjon politsei- ja piirivalveameti, kaitseväe peastaabi, justiitsiministeeriumi vanglate osakonna ning maksu- ja tolliameti uurimisosakonna tegevuse vastavust kriminaalmenetluse seadustikule.

Riigikogus on 11 alatist ja kolm erikomisjoni. Eriti tähtsate probleemide lahendamiseks moodustatakse uurimis- või probleemkomisjone.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside