Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe salajasel hääletamisel valiti Riigikogu esimeheks Eiki Nestor, kelle poolt hääletas 54 Riigikogu liiget. Riigikogu esimehe teiseks kandidaadiks esitatud Ene Ergma poolt hääletas 45 Riigikogu liiget. Esimehe valimisest võttis osa 100 Riigikogu liiget. Üks hääletussedel tunnistati kehtetuks. 

Eiki Nestori kandidatuuri esitas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Sven Mikser ning Ene Ergma kandidatuuri seadis üles Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees Kaia Iva

Aseesimeeste valimistel esitas Eesti Reformierakonna fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi Riigikogu aseesimehe kandidaadiks Laine Randjärve. Eesti Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson esitas aseesimehe kandidaadiks Jüri Ratase.  

Aseesimeeste salajasest hääletamisest võttis osa 100 Riigikogu liiget. Laine Randjärve poolt hääletas 51 Riigikogu liiget ja Jüri Ratase poolt hääletas 48 Riigikogu liiget. Üks hääletussedel oli kehtetu. Vastavalt saadud häälte arvule valiti Riigikogu esimeseks aseesimeheks Laine Randjärv ja teiseks aseesimeheks Jüri Ratas. 

„Riigikogu juhatuse töös on oluline see, et otsused tehakse konsensuslikult. Riigikogu juhatuse liige esindab eelkõige tervet Riigikogu kui institutsiooni ja seisab kõikide Riigikogu liikmete tööprotsessiga seotud huvide ning vajaduste eest,“ ütles Riigikogu esimene aseesimees Laine Randjärv. 

„Tänan kõiki ametikaaslasi usalduse ja toetuse eest. Õnnitlen uut Riigikogu esimeest Eiki Nestorit ja aseesimehena jätkanud Laine Randjärve ning loodan, et jätkub konstruktiivne koostöö Riigikogu juhatuses,“ lausus Riigikogu aseesimees Jüri Ratas. „Soovin siiralt tunnustada Ene Ergmat, kes töötas kokku 10 aastat Riigikogu esimehena ning tegi seda alati põhjalikult ja pühendunult. Olen kindel, et ta jätkab tulemuslikku tööd ka edaspidi,“ ütles Ratas. 

Pildid Riigikogu juhatuse valimistest:

Video:https://www.youtube.com/watch?v=Mt43grVGk9M&list=UUS1xJUQbauo60LJCEbiiJvg

Riigikogu pressiteenistus 

Tagasiside