Riigikogu liikmed jätkasid reede pärastlõunal alanud ja kokku ligi 30 tundi kestnud täiendaval istungil eelnõude, arupärimiste ja protseduuriliste küsimuste esitamist. Päevakorras olnud perehüvitiste eelnõu aruteluni istungil ei jõutud.

Saadikud esitasid täiendaval istungil menetlusse kokku 247 arupärimist ja 51 eelnõu. Esmaspäevast neljapäevani toimunud korralistel istungitel andsid saadikud üle 231 arupärimist ja 121 eelnõu.

Olukorra lahendamiseks kogunes mitmel korral Riigikogu juhatusest ja fraktsioonide juhtidest koosnev vanematekogu. Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ütles, et koalitsioon ja opositsioon töötasid reede õhtul vanematekogus üle viie tunni selle nimel, et leida patiseisust väljapääsu. „Opositsioon tegi omapoolse kompromissettepaneku, mis koosnes neljast punktist, neljast põhimõttest. Koalitsioon seda tõsiselt arutas, ütles, et see ei sobi neile. Ja pärast viite tundi arutelusid ja diskussioone tõdesime, et oleme samas seisus tagasi, kus enne seda,“ lausus ta. Ratas lisas, et kuue erakonna vahel olid sisulised läbirääkimised, ent kompromissi ei leitud.

Täiendava istungi päevakorras oli valitsuse algatatud perehüvitiste seaduse ning perehüvitiste seaduse, perekonnaseaduse ja töölepingu seaduse muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (17 SE) esimene lugemine, mis on eelnõude, arupärimiste ja protseduuriliste küsimuste hulgalise esitamise tõttu edasi lükkunud kõigil istungitel alates esmaspäevast.

Riigikogu täiskogu koguneb uuesti esmaspäeval kell 15.

Reedel kell 15 alanud istung lõppes laupäeval kell 20.31.

Istungi stenogramm

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6592, 510 6179
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside