Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lükkas tänasel istungil tagasi eelnõu, mille eesmärk oli täpsustada erakonna ja valimisliidu nimekirja määramise korda volikogu komisjonides.

Eesti Vabaerakonna fraktsiooni algatatud kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu (578 SE) nägi esiteks ette, et volikogu komisjoni koosseisu kujundamisel peab arvestama erakondade ja valimisliitude esindajate osakaalu volikogus. Teiseks, erakonna või valimisliidu nimekirja esindajad oleks määratud komisjonidesse erakonna või valimisliidu taotluste alusel ja kinnitatud komisjoni esimehe esildusel.

Põhjendusena toodi välja, et kui siiani oli ainult komisjoni esimehe asi komisjon moodustada, siis nüüd oleks antud poliitilistele jõududele roll, et põhimõtet proportsionaalselt täita.

Eelnõu algatajate esindaja Andres Herkel tõi eelnõu esitamise ajendina välja, et on volikogusid, kus kõigile volikogu liikmetele ei ole tagatud võimalust kuuluda volikogu komisjoni, ehkki seadus üldsõnaliselt sellise normi on loonud. Herkeli sõnul tuleb tagada mõistlik proportsioon opositsiooni ja koalitsiooni vahel.

Põhiseaduskomisjoni liige Helmut Hallemaa andis ülevaate istungil arutatust ning tõi välja komisjoni üldise meelsuse, et probleem on tõesti olemas, aga seda kultuuri peaks püüdma muuta muude vahenditega.

Läbirääkimistel võttis sõna Artur Talvik Vabaerakonna fraktsioonist kutsus üles eelnõu poolt hääletama.

Juhtivkomisjoni tegi ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Ettepaneku poolt hääletas 42 Riigikogu saadikut ja vastu oli 33 saadikut. Seega langes eelnõu menetlusest välja.

Istungi stenogramm http://stenogrammid.riigikogu.ee/et/201803201000.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside