Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lükkas tänasel istungil tagasi eelnõu, millega sooviti anda valitsusele paindlikumad võimalused arvestada haldusreformi käigus omavalitsuste liitmisel kohaliku spetsiifika ja vajadustega.

Eesti Vabaerakonna fraktsiooni algatatud haldusreformi seaduse muutmise seaduse eelnõu (376 SE) seletuskirjas seisab, et eelnõu aitaks kaasa muuta omavalitsuste liitmine mõistlikumaks ja arvestada kohaliku omapäraga.

Eelnõu algatajate esindaja Jüri Adams selgitas, et Vabaerakonnale ei meeldi praegu toimuva haldusreformi aluseks olev haldusreformi seadus. „Me arvame, et seda oleks vaja praktilistel eesmärkidel parandada,“ ütles Adams. Tema sõnul on Vabaerakonna idee anda valitsusele laiem tegutsemisvõimalus.

Juhtivkomisjoni esindaja Helmut Hallemaa andis ülevaate komisjonis arutatust. Ta tõi välja, et kehtivast seadusest tulenevalt on valitsusel olemas kaalutlusõigus. Hallemaa ütles, et põhiseaduskomisjon tegi ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata.

Läbirääkimistel võtsid sõna Andres Herkel Vabaerakonna fraktsioonist ja Inara Luigas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist.

Eelnõu tagasilükkamise poolt hääletas 52 ja vastu oli 10 saadikut. Seega langeb eelnõu menetlusest välja.

Istungi stenogramm http://stenogrammid.riigikogu.ee/et/201703141000

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside