Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu ei toetanud tänasel istungil Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni ja Keskerakonna fraktsiooni esitatud otsuse eelnõu, millega oleks tehtud Vabariigi Valitsusele ettepanek viia läbi senise keeleõppe süsteemi süvaanalüüs ja auditeerimine.

Eelnõu esitajad soovisid selgitada põhjuseid, miks keeleõpe pole siiani oodatud tulemusi andnud. Samuti sooviti teha ettepanek parandada mitterahuldavat olukorda eesti keele õpetamise valdkonnas kasutades vajalikke meetmeid.

Eelnõu esitajate esindaja Mihhail Stalnuhhini hinnangul ei ole tegu poliitilise eelnõuga. „Tuleb võtta kontrolli alla uute õppevahendite väljatöötamine. Samuti teha kõik selleks, et kindlustada õppevahenditega iga pere, kus õpitakse eesti keelt mingi muu keele taustal, Eestis on see tavaliselt vene keele taustal. Tuleb anda võimalus inimesel iga kell saada tasuta konsultatsiooni või tasuta informatsiooni kas oma kompuutrist või suvalisest nutitelefonist,“ ütles Stalnuhhin.

Kultuurikomisjoni esimees Laine Randjärv andis ülevaate keeleõppe süsteemist ja tehtud uuringutest. Randjärve sõnul oli kultuurikomisjon nõus Stalnuhhini ettepanekuga moodustada Riigikogu fraktsioonidest töörühm, kes töötaks keeleõppe temaatika mittepoliitiliselt läbi.

Läbirääkimistel Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni nimel sõna võtnud Viktoria Ladõnskaja oli nõus senise keeleõppesüsteemi analüüsi tegemise vajadusega. Tema hinnangul ei saa enne analüüsi valmimist otsustada, milliste meetmete kaudu probleemi lahendada.

Krista Aru ütles läbirääkimistel, et Vabaerakonna fraktsioon toetab otsuse eelnõu vaatamata selle puudustele.

Sõna võttis veel Mihhail Stalnuhhin Keskerakonna fraktsiooni nimel, kes rõhutas keele õppesüsteemi analüüsi vajadust.

Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele“ eelnõu (219 OE) poolt hääletas 29 Riigikogu liiget. Kuna otsuse vastuvõtmiseks oli vaja Riigikogu koosseisu häälteenamust, siis otsust vastu ei võetud.

Istungi stenogramm 

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside