Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lükkas tänasel istungil tagasi hümni seaduse eelnõu, mille eesmärk oli kehtestada hümn kui üks riigi sümboleid seadusega ning määrata kindlaks hümni kasutamise kord.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni algatatud Eesti Vabariigi hümni seaduse eelnõu (577 SE) seletuskirjas märgiti, et kui Eesti Vabariigi sümbolid – lipp ja riigivapp – ning nende kasutamise kord on kehtestatud seadustega, siis hümn on jäänud seaduse tasemel määratlemata.

Eelnõu algatajate esindaja Mart Helme ütles eelnõu tutvustades, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon tahab, et hümn oleks seadusega fikseeritud kui ametlik Eesti Vabariigi sümbol.

Põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants andis ülevaate istungil arutatust ja tõi välja, et komisjon otsustas eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Ta märkis, et põhiseaduskomisjon otsustas algatada Eesti lipu seaduse muutmise.

Läbirääkimistel võtsid sõna ja esitasid oma seisukohad Laine Randjärv Reformierakonna fraktsioonist, Toomas Jürgenstein Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist, Mart Nutt Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonist, Aadu Must Keskerakonna fraktsioonist, Martin Helme Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist ning Andres Ammas Vabaerakonna fraktsioonist.

Juhtivkomisjon tegi ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Ettepaneku poolt hääletas 51 Riigikogu saadikut, vastu oli 8 saadikut ja erapooletuid saadikuid oli 1. Seega langes eelnõu menetlusest välja.

Istungi stenogramm http://stenogrammid.riigikogu.ee/et/201803131000.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside