Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu ees andsid täna ametivande Riigikogu liige Rait Maruste ning haridus- ja teadusminister Maris Lauri.

Riigikogu istungi päevakorras oli Keskerakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsus “Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele” eelnõu (246 OE).

Algataja esindaja Anneli Ott ütles otsuse eelnõu tutvustades, et sellega tehakse valitsusel ettepanek algatada seadusemuudatus, millega võimaldatakse ka füüsilisest isikust ettevõtjatel saada tasustatud isapuhkust ning seeläbi lõpetada füüsilisest isikust ettevõtjate ebavõrdne kohtlemine võrreldes teiste töötavate isadega.

Ott selgitas, et isapuhkus on 10 tööpäeva kestev puhkus, mida saab isa võtta perioodil, mis vahetult eelneb või järgneb lapse sünnile. Ta märkis, et seadus näeb isapuhkuse ette vaid töölepingu alusel töötavatele isadele, mis jätab riiklikult tasustatud isapuhkusest ilma näiteks füüsilisest isikust ettevõtjad (FIE).

Õiguskomisjoni nimel kõnelenud Valdo Randpere tutvustas komisjoni kõlanud seisukohti ja tõi välja, et kogu vanemapuhkuse süsteem on praegu üsna killustunud. Süsteemi tuleks reformida nii, et ühtse vanemapuhkuse skeemi üks osa oleks reserveeritud isadele, teine emadele ning teatud osa oleks pere vabal valikul jagatav. Süsteemi paindlikumaks muutmine on kirjas ka valitsuse koalitsioonilepingus.

Läbirääkimistel võtsid sõna Anneli Ott Keskerakonna fraktsioonist ja Külliki Kübarsepp Vabaerakonna fraktsioonist, kes tõid välja argumendid otsuse eelnõu vastuvõtmise vajadusest.

Otsust ei leidnud toetust. Eelnõu poolt hääletas 41 saadikut, vastu ja erapooletuid ei olnud, kuid eelnõu vastuvõtmiseks olnuks vaja Riigikogu häälte enamust ehk vähemalt 51 häält.

Istungi stenogramm.

Fotod istungist.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
6316356; 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside