Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar esines Riigikogu ees poliitilise avaldusega, mille kohaselt võttis ta Riigikogu menetlusest tagasi valitsuse algatatud reklaamiseaduse eelnõu (717 SE). Majandus- ja kommunikatsiooniministri sõnul on reklaamiseaduse eelnõu menetluse käigus oluliselt muutunud ja ei ole enam kooskõlas alkoholivastase võitluse poliitikaga. Seega langes nimetatud eelnõu Riigikogu kolmapäevase, 24. jaanuari istungi päevakorrast välja.

Lõpetati valitsuse algatatud maagaasiseaduse muutmise seaduse eelnõu (1013 SE) teine lugemine. II lugemise käigus muutus seaduse eelnõu pealkiri: kolmandale lugemisele suunati maagaasiseaduse ja kaugkütteseaduse muutmise seaduse eelnõu.

Põhiseaduskomisjoni kui juhtivkomisjoni ettepanekul lõpetati Riigikogu liikmete Imre Sooääre, Jüri Saare, Trivimi Velliste, Avo Üpruse ja Mark Soosaare algatatud püsiasustusega väikesaarte seaduse, riigiteenistujate ametinimetuste ja palgaastmestiku seaduse muutmise seaduse eelnõu (1081 SE) esimene lugemine. Seaduse eesmärgiks on taastada Eesti väikesaartel elujõuline püsiasustus: seadusmuudatused on suunatud osalusdemokraatia suurendamisele, uute riiklike töökohtade loomisele ning mõnede väikesaarte puhul maaomandi avalikku või ühiskasutusse jätmisele.

Riigikogus jäi vastu võtmata Isamaaliidu fraktsiooni ja Res Publica fraktsiooni esitatud otsus „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele” (1034 OE), millega sooviti algatada Sakala keskuse kinnistut koormava hoonestusõiguse lepingu lõpetamine. Otsuse vastu hääletas 45 ja poolt 22 Riigikogu liiget, erapooletuks ei jäänud keegi.

Põhiseaduskomisjoni kui juhtivkomisjoni ettepanekul lükati esimesel lugemisel tagasi Res Publica fraktsiooni ja Isamaaliidu fraktsiooni algatatud okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seaduse muutmise seaduse eelnõu (1062 SE). Ettepaneku poolt hääletas 40 ja vastu 14 Riigikogu liiget, erapooletuks ei jäänud keegi. Eelnõu langes menetlusest välja.

Vt stenogrammi: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside