Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjoni ettepanekul lõpetati Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud sotsiaalhoolekande seaduse täiendamise seaduse eelnõu (666 SE) esimene lugemine. Eelnõu kohaselt loovad seadusmuudatused füüsilistele isikutele võimaluse teha üksi elavale isikule, perekonnale või selle liikmele kingitusi ja annetusi nii, et annetusi ei loeta üksi elava isiku või perekonna või selle liikmete sissetulekute hulka. Algataja kinnitusel võimaldavad seadusmuudatused vanematel, lastel või sõpradel oma puudustkannatavat lähedast tõhusalt toetada, ilma et seetõttu vähendatakse isikule makstavat toimetulekutoetust. Eelnõu suunati teisele lugemisele.

Kultuurikomisjoni ettepanekul lükati esimesel lugemisel tagasi Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud rahvusringhäälingu seaduse muutmise seaduse eelnõu (669 SE).  Tagasilükkamise ettepaneku poolt hääletas 48 ja vastu 31 Riigikogu liiget. Erapooletuks ei jäänud keegi. Seega langes nimetatud eelnõu menetlusest välja.
 
Sotsiaalkomisjoni ettepanekul lükati esimesel lugemisel tagasi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud riiklike peretoetuste seaduse muutmise seaduse eelnõu (672 SE). Tagasilükkamise ettepaneku poolt hääletas 42 ja vastu 24 Riigikogu liiget. Erapooletuks ei jäänud keegi. Eelnõu langes menetlusest välja.
 
Sotsiaalkomisjoni ettepanekul lükati esimesel lugemisel tagasi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud tervishoiuteenuste korraldamise seaduse §-de 11 ja 52 muutmise seaduse eelnõu (672 SE). Tagasilükkamise ettepaneku poolt hääletas 41 ja vastu 24 Riigikogu liiget. Erapooletuks ei jäänud keegi. Eelnõu langes menetlusest välja.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside