Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu ei jõudnud tänasel istungil töönädala päevakorra kinnitamiseni, kuna saadikud esitasid istungi algusest kuni istungi tööaja lõppemiseni protseduurilisi küsimusi. Samuti ei jõudnud Riigikogu liikmed üle anda arupärimisi ega eelnõusid.

Saadikud keskendusid küsimusele, kas teisipäevasel istungil saab päevakorda kinnitada, kuivõrd seaduse järgi kinnitab Riigikogu töönädala päevakorra täiskogu töönädala esimesel istungil. Istungit juhatanud Riigikogu aseesimees Toomas Kivimägi ütles küsimustele vastates, et seaduse mõtte kohaselt kinnitab Riigikogu päevakorra esimesel võimalusel.

Samuti arutati, kuidas leida opositsiooni ja koalitsiooni vahel kompromissi. Kivimägi nentis, et maksumuudatusi käsitleva eelnõu puhul on valitsusel teoreetiliselt võimalik see tagasi võtta ja esitada uuesti eraldi eelnõudena, et iga maksu teemal eraldi arutada. Tema sõnul on see väga tõenäoline, kui see aitab Riigikogus obstruktsiooni lõpetada. Kivimägi märkis ka, et kompromissiks peab olema mõlema poole valmisolek.

Kell 12 istungit juhatama asunud Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ütles, et tema hinnangul saab tekkinud olukorrast välja tulla läbi vanematekogu, kuid isegi kui see ei kogune, tuleb pärast istungit kokku Riigikogu juhatus, kus samuti praegust olukorda arutatakse.

Töönädala päevakorra projekti järgi pidanuks Riigikogu eilsel istungil olema esimesel lugemisel valitsuse algatatud perehüvitiste seaduse ning perehüvitiste seaduse, perekonnaseaduse ja töölepingu seaduse muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (17 SE).

Tänase istungi päevakorras oleks kava järgi pidanud olema Riigikogu liikmete arupärimised suurperede toetuste vähendamise (nr 6) ja perehüvitiste vajaduspõhisuse (nr 8) kohta.

Riigikogu järgmine istung algab homme kell 14. Istung kestab kuni päevakorra ammendumiseni, kuid mitte kauem kui neljapäevase istungi alguseni.

Istungi stenogramm

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside