Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis esimese lugemise Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ja kutseõppeasutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (616 SE). Eelnõu tagab lisaks munitsipaal-, riigi- ja erakooli statsionaarses õppes põhiharidust omandavatele õpilastele tasuta koolilõuna ka keskharidust omandavatele õpilastele.

Alates 1. jaanuarist 2006 pakutakse tasuta koolilõunat 1.-9. klassi õpilastele.

Eelnõu näeb ette ka koolilõuna toetuse alammäära kehtestamise ühele eurole ühe õpilase kohta õppepäevas. Praegu on riigi vastav toetus 78 senti.

Eelnõu algataja esindaja Mailis Repsi hinnangul oleks täiendav kulu riigieelarvele 8,9 miljonit eurot, kui tõsta koolilõuna toetus ühe euroni ning lisada toetuse saajate hulka ka gümnaasiumiõpilased.

Kultuurikomisjoni liige Paul-Eerik Rummo tegi kultuurikomisjoni nimel ettepaneku eelnõu esimene lugemine lõpetada. „Eesti Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsiooni tegevuskavas on samalaadse eesmärgi saavutamine, nimelt koolilõuna toetuse maksmine lisaks põhikooliõpilastele ka gümnaasiumiõpilastele,“ ütles Rummo. Ta lisas, et kultuurikomisjon soovib ära oodata Vabariigi Valitsuse vastava eelnõu ning teha järgmised menetluslikud sammud kahe eelnõu kõrvutamisel.

Läbirääkimistel võttis sõna Liisa-Ly Pakosta.

Istungi stenogramm 

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside