Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu arutas tänasel istungil Eesti–Venemaa piirilepingu, koolitoidu ja käibemaksuseadusega seotud eelnõusid, kaks eelnõu langes menetlusest välja.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele võtta tagasi allkiri 18.02.2014. a. alla kirjutatud Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vaheliselt piirilepingult“ eelnõuga (540 OE) sooviti teha valitsusele ettepanek kutsuda tagasi allkiri Eesti ja Venemaa vaheliselt piirilepingult, mille pooled allkirjastasid 18. veebruaril 2014. Seletuskirjas märgitakse, et pärast okupatsiooni lõppu ning Eesti iseseisvuse taastamist õigusjärgluse alusel taastus de jure Eesti territoriaalne kooslus ning maismaapiir Venemaaga sellisena, nagu see on ette nähtud Tartu rahulepingus.

Läbirääkimistel võtsid sõna Anti Poolamets (EKRE), Henn Põlluaas (EKRE), Raivo Tamm (I) ja Marko Mihkelson (RE).

Eelnõu poolt hääletas 28 ja vastu 53 saadikut ning see ei leidnud toetust. Eelnõu otsusena vastu võtmiseks pidanuks selle poolt hääletama vähemalt 51 saadikut.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele“ eelnõuga (552 OE) sooviti teha valitsusele ettepanek põhitoiduainete kiire hinnatõusu tõttu korrigeerida riigieelarvest eraldatava koolilõuna toetuse suurust ning algatada vastav riigieelarve muutmise eelnõu.

Läbirääkimistel võtsid sõna Anti Poolamets (EKRE), Riina Sikkut (SDE), Aivar Kokk (I).

Eelnõu poolt hääletas 27 ja erapooletu oli üks parlamendisaadik, seega eelnõu langes menetlusest välja.

Isamaa fraktsiooni algatatud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (553 SE) näeb ette gaasi, elektri ja soojusenergia käibemaksu alandamise 20 protsendilt üheksale protsendile alates selle aasta 1. maist kuni järgmise aasta 1. maini. Eelnõuga soovitakse vähendada gaasi, elektri ja soojusenergia hüppelise hinnatõusu mõju Eesti tarbijale ja ettevõtetele.

Eelnõu arutelu jäi pooleli istungi tööaja lõppemise tõttu ja jätkub järgmisel istungil.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside