Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänase Riigikogu istungi keskmes oli Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni ettepanek valitsusele vabastada käibemaksust ravimid ja puuetega inimeste meditsiinitarbed.

Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele algatada käibemaksuseaduse muutmine“ eelnõuga (653 OE) tegi EKRE fraktsioon ettepaneku muuta käibemaksuseaduse § 15 ja maksustada valdkonna eest vastutava ministri määrusega nullprotsendilise käibemaksuga nimekiri ravimitest, sanitaar- ja hügieenitoodetest ning puudega isiku tarbeks mõeldud meditsiiniseadmed ja abivahendid. Eelnõu kohaselt läheks muudatus maksma ligi 30 miljonit eurot.

Rahanduskomisjon ei toetanud eelnõu, sest Euroopa direktiiv keelab nullprotsendilise käibemaksu kehtestamise. Eelnõu algatajate sõnul võiks Eesti taotleda antud küsimuses erisust või alternatiivina asendada eelnõus nullprotsendiline käibemaks näiteks viieprotsendilisega.

Läbirääkimistel võtsid sõna Jürgen Ligi (RE), Peeter Ernits ja Mihhail Stalnuhhin (KE).

Jürgen Ligi kutsus saadikud üles hääletama otsuse eelnõu vastu, sest see läheb vastuollu Euroopa Liidu maksupoliitikaga. Peeter Ernits kõneles eelnõu poolt ja ütles, et ravimite käibemaksu alandamine on õige mõte. Mihhail Stalnuhhin tõi oma sõnavõtus välja, et Eesti Haigekassa juba hüvitab paljusid ravimeid täielikult või väga suures osas, samuti abivahendeid puuetega inimestele.

Riigikogu otsuse eelnõu poolt hääletas kuus, vastu oli 19 ja erapooletuks jäi kaks Riigikogu liiget. Otsust ei võetud vastu, seega langes eelnõu menetlusest välja.

Istungi stenogramm.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post kristi.sobak@riigikogu.ee
päringud press@riigikogu.ee

Tagasiside