Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}


Riigikogule andis ülevaate Eesti Arengufondi (edaspidi. Arengufond) tegevusest Eesti Arengufondi juhatuse esimees Ott Pärna. 2006. aasta lõpus seadusega asutatud Arengufondi, mille eesmärgiks on algatada ja toetada Eesti majanduses ning ühiskonnas muutusi, mis aitavad majandusstruktuuri ajakohastada, ekspordi kasvu tagada ning uusi kõrget kvalifikatsiooni nõudvaid töökohti luua, tegevusaruanne kajastas organisatsiooni olulisemaid tegevusi ja tulemusi 2007. aastal. Ettekandja sõnul oli 2007. aasta Arengufondi käivitamisaasta mille, käigus toimus organisatsiooni ülesehitamine, põhitegevuste fookuse täpsustamine ja nende käivitamine. Aruandes loetleti nii olulisemad organisatoorsed tegevused, arenguseire tegevused ning investeeringutega seotud tegevused. Ettekande käigus peatuti ka Arengufondi tulevikul. Pärna: „Oleme võtnud üheks selgeks fookuseks, et tahame kujundada välja Eesti majanduse järgneva perioodi ehk siis järgneva kümne aasta majanduskasvu visiooni. Mis on need allikad, kust Eesti majanduskasv võiks perspektiivis järgmiseks perioodiks tulla; kuhu me Eestiga sisulises mõttes tahame kümne aasta pärast välja jõuda ehk millised on need sektorid, milles meie ettevõtted siis kümne aasta pärast maailmas läbi löövad ja mida me peame täna 3-5 aasta perspektiivis tegema selleks, et need võimalused tõesti ära realiseerida.“

Riigikogu liikmed esitasid ettekandjale hulgaliselt küsimusi. Sõnavõttudega esinesid Riigikogu liikmed Jürgen Ligi, Marek Strandberg, Ester Tuiksoo, Jüri Tamm ning Toomas Varek.

Riigikogu nimetas salajasel hääletusel 52 poolthäälega õiguskantsleri asetäitja-nõuniku ametisse Õiguskantsleri Kantselei III osakonna juhataja-nõuniku Nele Parresti seni sellel ametikohal töötanud Aare Reenumägi asemel. Otsuse vastu hääletas 13, erapooletuks jäi 3 Riigikogu liiget.
 

Lõpetati Eesti Keskerakonna fraktsiooni, Eesti Reformierakonna fraktsiooni, Erakonna Eestimaa Rohelised fraktsiooni, Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni, Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse muutmise seaduse eelnõu (293 SE) esimene lugemine. Eelnõu põhisisuks on Riigikogu infotunnis valitsusliikmete osalemise korra muutmine ja Riigikogu fraktsioonidele olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu algatamise võimaluse loomine. Eelnõu suunati teisele lugemisele.

Täiskogu istungi tööaja lõppemise tõttu jäi pooleli Riigikogu liikmete Peeter Kreitzbergi, Sven Mikseri, Igor Gräzini, Mark Soosaare, Lauri Vahtre ja Marek Strandbergi algatatud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise seaduse eelnõu (279 SE) esimene lugemine. Arutelu jätkatakse homme kell 14 algaval istungil.

 

Lisa: vt istungi stenogrammi

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside