Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kinnitas tänasel istungil töönädala päevakorra, mille kohaselt käsitletakse 12 teemat.

Teisipäeva istungil on Riigikogu liikme Siim Valmar Kiisleri, Riigikohtu liikme Kaupo Paali ja Riigikohtu liikme Kai Kullerkupu ametivanne.

Seejärel arutatakse õiguskantsleri ettepanekut väärteomenetluse seadustiku Eesti Vabariigi põhiseadusega kooskõlla viimiseks, ettekandja õiguskantsler Ülle Madise.

Teisel lugemisel on alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu (30 SE) ja esimesel lugemisel on Riigikogu otsuse „Tagatisfondi nõukogu liikmete nimetamine“ eelnõu (32 OE).

Kolmapäeva istungil on kolmandal lugemisel jäätmeseaduse, jäätmeseaduse muutmise seaduse ning jäätmeseaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (15 SE). Teisel lugemisel on Põhja-Makedoonia Vabariigi ühinemist käsitleva Põhja-Atlandi lepingu protokolli heakskiitmise seaduse eelnõu (26 SE). Esimesel lugemisel on neli eelnõu. Need on Riigikogu otsuse „Eesti Vabariigi, Leedu Vabariigi ja Läti Vabariigi Parlamentidevahelise Assamblee Eesti delegatsiooni moodustamine“ eelnõu (34 OE); väärtpaberituru seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (28 SE); maksukorralduse seaduse, kohtute seaduse ja vedelkütuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (29 SE), Eesti Vabariigi valitsuse ja Araabia Ühendemiraatide valitsuse vahelise lennuliiklust nende riikide territooriumide vahel ja väljaspool neid käsitleva kokkuleppe ratifitseerimise seaduse eelnõu (27 SE).

Kavas on ka Euroopa Komisjoni liikme kandidaadi Kadri Simsoni ettekanne.

Neljapäeva istungile on kavandatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu (30 SE) kolmas lugemine, kui teine lugemine lõpetatakse.

Teisel lugemisel on jalgpallivõistluste ja teiste spordiürituste pealtvaatajate vägivalda ning muid korrarikkumisi käsitleva Euroopa konventsiooni denonsseerimise seaduse eelnõu (25 SE).

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside