Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu istungi ülevaade

17. september 2012

 Rahandusminister Jürgen Ligi vastas Riigikogu liikmete Aadu Musta, Eldar Efendijevi, Ester Tuiksoo, Jüri Ratase, Kadri Simsoni, Kalev Kallo, Mailis Repsi, Mihhail Stalnuhhini, Peeter Võsa, Priit Toobali, Tarmo Tamme, Valeri Korbi, Viktor Vassiljevi ja Yana Toomi 11. juunil esitatud arupärimisele euroala tuleviku kohta (nr 179).

Ligi selgitas, et ta on eurovõlakirjade suhtes väga kriitiliselt meelestatud. Ta ei näe võimalust, et lähiajal selline instrument oleks vastuvõetav. Ligi toonitas, et Euroopa rahandus on tulnud põhjalikult ümber ehitada. Ta lisas, et on riikide rahaasjadele rangemate reeglite kehtestamise ja rangema täitmise kontrolli pooldaja. „Oleme ju ümber kujundanud kogu Euroopa fiskaal- ja makromajanduspoliitika raamistiku selle nimel, et eelarveküsimused ja makro-tasakaalustamatused ei lööks inimeste heaolu pihta ja Euroopa tuleviku pihta,“ märkis Ligi. Ta viitas, et sel sügisel võib meetmete pakett saada täpsema sisu. Ligi näeb selle sisuna liikumist karmimate reeglite ja tugevamate apoliitilisemate sanktsioonide suunas. „Meil on väga vaja, et meie majanduskeskkond käituks mõistlikult ja ei ajaks ennast suurematesse võlgadesse ega lämmataks oma majanduskasvu, majanduse arengut üldiselt,“ ütles rahandusminister käsitledes euroala tulevikuga seotud küsimusi.

Ligi vastas veel Riigikogu liikmete Andres Anvelti, Eiki Nestori, Heljo Pikhofi, Helmen Küti, Indrek Saare, Jaak Alliku, Jaan Õunapuu, Jevgeni Ossinovski, Kajar Lemberi, Kalev Kotkase, Karel Rüütli, Mart Meri, Neeme Suure, Rannar Vassiljevi, Rein Randveri, Sven Mikseri ja Urve Palo 30. augustil esitatud arupärimisele avaliku sektori palkadest (nr 184).

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo vastas Riigikogu liikmete Aadu Musta, Enn Eesmaa, Ester Tuiksoo, Kadri Simsoni, Lauri Laasi, Mailis Repsi, Mihhail Stalnuhhini, Peeter Võsa, Tarmo Tamme, Valeri Korbi, Viktor Vassiljevi ja Vladimir Velmani 31. mail esitatud arupärimine eesti õpilaste haridustaseme kohta (nr 175);

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas kahele arupärimisele. Need olid:

Riigikogu liikmete Aadu Musta, Eldar Efendijevi, Enn Eesmaa, Ester Tuiksoo, Jüri Ratase, Kadri Simsoni, Kalev Kallo, Lauri Laasi, Mailis Repsi, Marika Tuus-Lauli, Mihhail Stalnuhhini, Olga Sõtniku, Peeter Võsa, Priit Toobali, Tarmo Tamme, Valeri Korbi, Viktor Vassiljevi, Vladimir Velmani ja Yana Toomi 28. mail esitatud arupärimine elektrituru avanemise kohta kodutarbijatele (nr 171);

Riigikogu liikmete Aivar Riisalu, Heimar Lengi, Kadri Simsoni, Kalev Kallo, Lauri Laasi, Marika Tuus-Lauli, Olga Sõtniku, Peeter Võsa, Tarmo Tamme ja Valeri Korbi 14. juunil esitatud arupärimine AS Eleringi kulutustest (nr 182).

Sotsiaalminister Hanno Pevkur vastas Riigikogu liikmete Kadri Simsoni, Lauri Laasi, Priit Toobali, Tarmo Tamme, Valeri Korbi, Viktor Vassiljevi ja Yana Toomi 29. mail esitatud arupärimisele alkoholitarbimise kohta Eestis (nr 172).

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ei pidanud vastama Riigikogu liikmete Eldar Efendijevi, Enn Eesmaa, Mailis Repsi, Mihhail Stalnuhhini, Olga Sõtniku, Valeri Korbi ja Yana Toomi 13. juunil esitatud arupärimisele kooliõpikute kohta (nr 180), sest Eesti Keskerakonna fraktsiooni ettepanekul jäeti see päevakorrast välja.

Vabas mikrofonis võtsid sõna Mihhail Stalnuhhin ja Inara Luigas.

Istung lõppes kell 19.21

Stenogramm on internetis siin:

Riigikogu pressitalitus

17. september 2012

Gunnar Paal, 631 6351

             

Tagasiside