Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder vastas Riigikogu liikmete Arvo Sarapuu, Kalev Kallo, Jaak Aabi, Toivo Tootseni, Helle Kalda ja Inara Luigase 17. veebruaril esitatud arupärimisele põllumajanduse toetamise kohta (nr 138).

Seeder selgitas, et põllumajanduse ja maaelu arendamise strateegia on välja töötanud juba eelmine valitsus ja selle on kinnitanud Euroopa Komisjon. See on aluseks kogu maaelu arengukava rahaliste vahendite kasutamisel, mida on 14,5 miljardit krooni perioodil 2007–2013. See kehtib kõikide liikmesriikide kohta. Sealt tulenevad ka kõik erinevad meetmed, sh ka investeeringumeetmed. „Õige on see, et väga operatiivselt siin suuri ja olulisi muudatusi teha ei saagi, sellepärast et muudatuste tegemiseks on vajalik maaelu arengukava muutmine koostöös Euroopa Komisjoniga,“ märkis minister.
 

Põllumajandusministeeriumil on Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaudu 1,2 miljardi kroonine pakett, millest valdav enamus on täiendavad garantiid ja väikeses mahus on kevadtööde laen ehk likviidsuslaen, millele on taotletud lisa rahandusministeeriumi kaudu. Seeder möönis, et napib vahendeid operatiivseks reageerimiseks, aga see tuleneb meie eelarvelisest olukorrast. „Teeme siin parima, mis võimalik teha on,“ ütles Seeder. Põllumajandusministri sõnul oleme üle miljardi krooni raha võtnud varem kasutusele, kui planeeriti esialgu maaelu arengukavas, et elavdada majandust ja tuua praegu täiendavaid rahalisi vahendeid põllumajandussektorisse. „Nii et see on olnud ka päris oluline abi ja elavdamine põllumajandusliku tootmise seisukohalt,“ selgitas Seeder. 

Justiitsminister Rein Lang vastas Riigikogu liikmete Toivo Tootseni, Tiit Kuusmiku, Kalev Kallo, Toomas Vareki, Arvo Sarapuu, Olga Sõtniku, Enn Eesmaa, Aadu Musta, Helle Kalda, Valeri Korbi, Lembit Kaljuvee, Heimar Lengi, Marika Tuusi, Kalle Laaneti, Nelli Privalova, Evelyn Sepa, Jaak Aabi, Vladimir Velmani, Inara Luigase ja Lauri Laasi 28. jaanuaril esitatud arupärimisele korruptsiooni kohta seoses Eesti Raudtee tagasiostuga (nr 130) ja Riigikogu liikmete Lauri Laasi, Arvo Sarapuu, Jaak Aabi, Rein Ratase, Mailis Repsi, Ain Seppiku, Tiit Kuusmiku, Lembit Kaljuvee, Valeri Korbi, Helle Kalda, Toomas Vareki, Kadri Simsoni, Eldar Efendijevi, Inara Luigase, Vladimir Velmani, Nelli Privalova, Olga Sõtniku, Toivo Tootseni ja Aadu Musta 17. veebruaril esitatud arupärimisele koalitsioonipoliitikute ebaseadusliku õigusloome kohta (nr 141). 

Riigikogu kinnitas töönädala päevakorra. Kolmapäevase istungi päevakorda lisati Vabariigi Presidendi poolt väljakuulutamata jäetud soolise võrdõiguslikkuse seaduse, võrdse kohtlemise seaduse, Eesti Vabariigi töölepingu seaduse, kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse ja kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muutmise seaduse uuesti arutamine. 

Istungi stenogramm on internetis on siin:
 
Riigikogu pressitalitus

Tagasiside