Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalminister Hanno Pevkur vastas Riigikogu liikmete Viktor Vassiljevi, Aadu Musta, Eldar Efendijevi, Enn Eesmaa, Inara Luigase, Peeter Võsa, Deniss Boroditši, Valeri Korbi, Lembit Kaljuvee, Marika Tuus-Lauli, Mailis Repsi, Ester Tuiksoo ja Yana Toomi 15. veebruaril esitatud arupärimisele vabatahtliku ravikindlustuse kohta (nr 116). 

Pevkuri sõnul võimaldab haigekassa olukorras, kus Eesti kindlustusturul ei pakuta käesoleval ajal piisavalt vabatahtliku ravikindlustuse toodet, teatud isikute gruppidele vabatahtlikku liitumist sundkindlustusega vastava lepingu sõlmimise teel. Selliseid isikuid käsitletakse kui keskmisi töötavaid kindlustatud isikuid. Nende igakuine kindlustuspreemia on 13% Eesti keskmisest palgast ning see ei sõltu nende kindlustusriski suurusest. Nimetatud lepingu alusel ravikindlustusega liitunud inimesed võrdsustatakse inimestega, kes on kindlustatud ravikindlustusseaduse alusel, kuid neil ei ole õigust saada ajutise töövõimetuse hüvitist jne. „Seadusandja pidas mõistlikuks täiendava võimaluse loomist, et inimestel oleks kindlustuskaitse ning selle arvestuse aluseks oleks just keskmine palk,“ märkis Pevkur. Ta või välja arvud, mille kohaselt sõlmiti kokku vabatahtlikke lepinguid 2010. aastal 164 ja 2011. aastal 212. Haigekassa hinnangul on seni vabatahtliku lepingu enim sõlminud elamisloa pikendajad või eakad, kes välismaalt naastes Eestisse laste juurde elama asuvad, selgitas Pevkur. 

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Riigikogu liikmete Kadri Simsoni, Lauri Laasi, Ester Tuiksoo, Priit Toobali, Aivar Riisalu, Lembit Kaljuvee ja Jüri Ratase 13. veebruaril esitatud arupärimisele Eesti riigi ja AS Eesti Raudtee vahelise kohtuvaidluse kohta (nr 113). 

Vabas mikrofonis võtsid sõna Ester Tuiksoo ja Mihhail Stalnuhhin

Istungi stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside