Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Jüri Ratas Heidy Purga esitatud küsimusele venekeelsele õppekavale ülemineku kohta vene koolides.

Heidy Purga sõnul on Mihhail Kõlvart meedia vahendusel väitnud, et kohalikes vene koolides minnakse üle täielikule venekeelsele õppekavale. Ta soovis teada, milline on peaministri hoiak selles küsimuses.

Peaminister Jüri Ratas tõi välja, et kindlasti ei ole Kõlvarti soov kuidagi keelenõudeid leevendada. „Te räägite venekeelsest õppekavast, ma kuulen sellest tõesti esmakordselt,“ lisas Ratas.

Ratase sõnul võib praeguse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse alusel erisuse võimalus tekkida, kui kooli hoolekogu vastava ettepaneku omavalitsuse volikogule teeb ja omavalitsuse volikogu seda kaalub ning teeb palve valitsusele. „Aga see erisus ei ole see, et minnakse üle vene keelele. Erisus on see, et kooli juhtkond saab korraldada keeleõpet paindlikumalt,“ sõnas peaminister.

Ta sõnas, et uues koalitsioonis on kokku lepitud, et eesti keele õpe peab tõusma. Minister ütles, et nad soovivad ja on oluline neid koole toetada ka majanduslikult. Ta lisas, et koolid saaksid siis palgata paremaid õpetajaid, soetada töövihikuid ja raamatuid.

Peaminister vastas veel Andres Herkeli küsimusele valitsuse liikmete usaldusväärsuse kohta ja Jaak Madisoni küsimusele kobaereelnõude menetlemise viisi kohta.

Kultuuriminister Indrek Saar vastas Martin Helme küsimusele propaganda kohta MISA konverentsil, Artur Talviku küsimusele Linnamäe hüdroelektrijaama muinsuskaitse alla võtmise kohta ning Krista Aru küsimusele lõimumise olukorra ja võimalike arengute kohta.

Kaitseminister Margus Tsahkna vastas Jürgen Ligi küsimusele ümberkorralduste kohta Kaitseministeeriumis.

Infotunni stenogramm

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside