Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu liikmete Mai Treiali, Villu Reiljani, Karel Rüütli, Tarmo Männi, Ester Tuiksoo ja Jaanus Marrandi 8. aprillil esitatud arupärimisele Eesti Töötukassa rahade kasutamise ja tööpuuduse kohta (nr 278).
 
Peaminister ütles, et Eesti Töötukassa netovara seisuga 31. märts 2009 oli 2,3814 miljardit krooni, sealhulgas kohustuslik reservkapital 318 miljonit krooni, töötuskindlushüvitise sihtfond 1,7495 miljardit krooni, töölepingute kollektiivse ülesütlemise ja tööandja maksejõuetuse puhul makstavate hüvitiste sihtfond 779 miljonit krooni. Aastatel 2003–2006 teenis töötukassa investeeringutulu 110,4 miljonit krooni ja aastail 2007–2008 11,6 miljonit krooni. 2009. aasta esimese kvartali investeerimistulem oli 13 miljonit krooni. „Töötukassa investeerimistingimused kehtestab töötukassa nõukogu ja neid tingimusi on töötukassa oma tegevuses ka järginud,“ selgitas Ansip.
 
Töötuskindlustussüsteem põhineb eeldusel ja seadusel, mille kohaselt süsteemi toimimiseks vajalik rahaline kate kogutakse töövõtjate ja tööandjate poolt makstavatest töötuskindlustusmaksetest. „Põhimõtteliselt ei peaks riik omalt poolt töötuskindlustuse süsteemi lisavahendeid paigutama. Kui töötukassa jätkusuutlikkus satub kahtluse alla, on võimalik võtta kasutusele erinevaid meetmeid, nagu tõsta töötuskindlustusmaksemäära, vaadata üle hüvitiste pakett jne. Kuid põhimõtteliselt peame teadma seda, et töötukassa avalik-õigusliku isikuna ei saa minna pankrotti. Kui töötukassal ei jätku vahendeid oma kohustuste katmiseks, siis need kohustused tulevad üle riigile,“ märkis Ansip.
 
Peaminister vastas veel Riigikogu liikmete Rein Ratase, Aadu Musta, Heimar Lengi, Vladimir Velmani ja Jaak Aabi 8. aprillil esitatud arupärimisele II pensionisamba kohta (nr 279).
                       
Rahandusminister Ivari Padar vastas Riigikogu liikmete Inara Luigase, Helle Kalda, Aivar Riisalu, Olga Sõtniku, Kalev Kallo, Rein Ratase, Lauri Laasi, Valeri Korbi, Lembit Kaljuvee, Marika Tuusi ja Heimar Lengi 15. aprillil esitatud arupärimisele pensionifondide kohta (nr 282) ja Riigikogu liikmete Karel Rüütli, Mai Treiali, Villu Reiljani, Ester Tuiksoo, Tarmo Männi ja Jaanus Marrandi 22. aprillil esitatud arupärimisele tubakaturu olukorra kohta (nr 287).
                       
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Riigikogu liikmete Marek Strandbergi, Aleksei Lotmani, Maret Merisaare, Mart Jüssi ja Toomas Trapido 21. aprillil esitatud arupärimisele Eesti elektrituru arengu kohta (nr 284).
 
Istungi stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus                         
 
Tagasiside