Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu liikmete Mailis Repsi, Aadu Musta, Eldar Efendijevi, Viktor Vassiljevi, Ester Tuiksoo, Yana Toomi, Kadri Simsoni, Enn Eesmaa, Priit Toobali, Aivar Riisalu, Mihhail Stalnuhhini, Valeri Korbi, Vladimir Velmani, Lauri Laasi, Peeter Võsa, Inara Luigase, Tarmo Tamme, Rainer Vakra ja Olga Sõtniku 19. septembril esitatud arupärimisele õpetajate palkade kohta (nr 41).
 
Ansip möönis, et lähtuvalt riigieelarve võimalustest ei ole 2012. aasta riigieelarves avaliku sektori tegevuskulude kasvu ette nähtud. Tema sõnul jäävad seoses sellega ka valitsuse määrusega kehtestatavad õpetajate töötasu alammäärad endisteks. „See ei tähenda, et õpetajate palk ei võiks kasvada, seda nii statistilise keskmisena kui ka üksikutel õpetajatel eraldi võetuna. See palgatõus on võimalik saavutada koolivõrku optimeerides,“ selgitas peaminister.
 
Ansip leidis, et kui õpetajate arvu oleks hoitud vastavuses õpilaste arvuga, siis oleksid praegu õpetajate palgad 50% kõrgemad. Ta toonitas, et koolireformi, koolivõrgu korrastamist läheb hädasti vaja ja alustada tuleks gümnaasiumidest. „Kui gümnaasiumivõrk korrastada ja Eestis jääks 220 gümnaasiumi asemel alles 54–100 gümnaasiumit, siis selle korrastamise tagajärjel võiks õpetajate palk tõusta 30%,“ tõi Ansip näite. Ta lisas, et haridusministeerium on alustanud ettepanekute väljatöötamist koolivõrgu korrastamiseks, mille üheks eesmärgiks, kõrvuti hariduse kvaliteedi kasvatamisega, on ka õpetajatele väärilise palga maksmise tagamine. Koolivõrgu korrastamine saab aga sündida vaid ministeeriumi, kohalike omavalitsuste ja teiste osapoolte konstruktiivses koostöös. „Loodan, et vajadust koolivõrgu korrastamise järele tunnetavad ka õpetajad,“ märkis Ansip.
                       
Keskkonnaminister Keit Pentus vastas Riigikogu liikmete Tarmo Tamme, Peeter Võsa, Lauri Laasi, Vladimir Velmani, Valeri Korbi, Mihhail Stalnuhhini, Aadu Musta, Viktor Vassiljevi, Yana Toomi, Ester Tuiksoo ja Mailis Repsi 20. septembril esitatud arupärimisele RMK kahtlasest koostööst finantsettevõttega Cofi (nr 42).
                       
Õiguskantsler Indrek Teder vastas Riigikogu liikmete Mihhail Stalnuhhini, Lembit Kaljuvee, Valeri Korbi, Deniss Boroditši, Vladimir Velmani, Lauri Laasi, Peeter Võsa, Inara Luigase, Enn Eesmaa, Eldar Efendijevi, Kalle Laaneti, Jüri Ratase, Olga Sõtniku, Kalev Kallo, Aadu Musta, Priit Toobali, Viktor Vassiljevi, Mailis Repsi, Aivar Riisalu ja Marika Tuus-Lauli 14. septembri esitatud arupärimisele inimõiguste tagamisest (nr 39).
           
Istungi stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside