Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu liikmete Toomas Vareki, Mailis Repsi, Heimar Lengi, Lauri Laasi, Jüri Ratase, Helle Kalda, Inara Luigase, Kalle Laaneti ja Valeri Korbi 24. novembril 2009 esitatud arupärimisele haldusterritoriaalse ümberkorralduse kohta (nr 343). 

Ansip selgitas, et erinevatele valitsuse koosseisudele on esitatud mitmeid haldusterritoriaalse reformi kavasid, kuid mitte ükski nendest pole pälvinud laiapõhjalist toetust. „Minu juhitud praegune valitsus on korra arutanud ühe haldusterritoriaalse reformi osiseid, kuid selget plaani ei ole valitsus kinnitanud,“ ütles peaminister. Tema sõnul ei ole ta isiklikult veendunud, et Eesti vajab haldusterritoriaalset reformi. Ansipi hinnangu kohaselt ei ole mingit põhjust häbeneda oma kohalike omavalitsusi. Eesti kohalikud omavalitsused on Euroopa Liidus territooriumilt ühed kõige suuremate hulka kuuluvad omavalitsused. Kuigi rahva arvult on Eesti kohalikud omavalitsused pisut väiksemad, kui Euroopa Liidu keskmine.
 
Peaminister selgitas, et kohaliku omavalitsuse kõige olulisem roll demokraatlikus riigikorralduses seisneb tema keskvõimu tasakaalustavas võimes ja mida tugevamini üks kohalik omavalitsus, kogukond kannab kohalikku identiteeti, seda paremini suudab ta keskvõimu tasakaalustada. Ansip kinnitas samas, et ta toetab kohalike omavalitsuste vabatahtlikku liitumist. „Kui kogukonnad peavad vajalikuks liitumist ja leiavad, et nii nad suudavad kohalikke huve paremini kaitsta, siis on see minu silmis täiesti aktsepteeritav, kuid igasugune kohalike omavalitsuste vägivaldne liitmine minu jaoks aktsepteeritav ei ole,“ esitas peaminister oma seisukoha.
                       
Ansip vastas veel Riigikogu liikmete Jaanus Marrandi, Mai Treiali, Villu Reiljani, Karel Rüütli, Ester Tuiksoo ja Tarmo Männi 7. detsembril 2009 esitatud arupärimisele ravikindlustamata inimeste arstiabi võimaluste kohta (nr 345).
                       
Regionaalminister Siim-Valmar Kiisler vastas Riigikogu liikmete Kalle Laaneti, Ain Seppiku, Enn Eesmaa, Lembit Kaljuvee, Tiit Kuusmiku, Toivo Tootseni, Nelli Privalova, Jüri Ratase, Kadri Simsoni ja Mailis Repsi 25. novembril 2009 esitatud arupärimisele laevaühenduse kohta Ruhnu saarega (nr 344).
                       
Istungi stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside