Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu liikmete Lembit Kaljuvee, Tiit Kuusmiku ja Valeri Korbi  20. oktoobril  esitatud arupärimisele  Estonia kaevanduse põlengu kohta (nr 98). Seoses Estonia kaevanduses oktoobris toimunud põlenguga süüdistavad arupärijad nii Eesti Energia kui ka Eesti Põlevkivi juhtkonda juhtimisvigades ja küsivad, mida kavatseb valitsus ette võtta, et olukorda parandada.

Peaminister selgitas, et valitsus ei näe põhjust sekkuda AS Eesti Põlevkivi juhtimisse. Ansipi sõnul ei ole valitsus arutanud AS Eesti Põlevkivi eraldamist Eesti Energia Aktsiaseltsist ja ta ei pea sellist eraldamist ka vajalikuks, kuna nii Eesti Energia tervikuna kui ka Eesti Põlevkivi on samas väärtusahelas ja nende kooseksisteerimine on igati mõistlik ja ratsionaalne. Peaminister väljendas veendumust, et mäepäästesalk tegutses professionaalsel tasemel ja olulisi etteheiteid mäepäästesalgale olla ei saa. „Küll aga tuleb tunnistada, et eksiti siis, kui arvati, et tulekahju on täiesti likvideeritud ja avati see ala uuesti. Selgus, et see otsus oli ekslik, mis tingis siis uue veelkordse kolde isoleerimise ja veega uputamise,“ möönis Ansip.           

Regionaalminister Siim Valmar Kiisler vastas Riigikogu liikmete Kalle Laaneti, Toivo Tootseni, Kadri Simsoni, Lembit Kaljuvee, Aivar Riisalu, Lauri Laasi, Aadu Musta, Arvo Sarapuu, Inara Luigase, Helle Kalda, Tiit Kuusmiku ja Ain Seppiku 23. oktoobril esitatud arupärimisele regionaalhalduse reformi taandarengu kohta (nr 99). Minister andis selgitusi regionaalhalduse tuleviku kohta. 

Vabas mikrofonis võttis sõna Jaan Kundla. 

Istungi stenogramm on internetis siin: 

Riigikogu pressitalitus

           

Tagasiside