Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu liikmete Henn Pärna, Ants Paulsi, Andres Jalaku ja Marko Mihkelsoni 3. mail esitatud arupärimisele Eesti Raudtee tagasiostmise kohta (nr 228).

 

Peaminister ütles, et riik ei ole otsustanud mitte kasutada võimalust Eesti Raudtee tagasi osta. Valitsuse sammud näitavad riigi kindlat seisukohta, et lepinguga võetud kohustusi ja iseseisvas riigis kehtivaid õigusakte tuleb täita sõltumata sellest, kas tegu on kohaliku või välisinvestoriga. Ansip märkis, et tegemist ei ole päris kindlasti taasriigistamisega. „BRS-le on saadetud küll erastamislepingu lõpetamise hoiatus, kuid riigil on heameel, kui BRS kõrvaldab osundatud rikkumised või esitab kava nende rikkumiste kõrvaldamiseks,” ütles peaminister. Raudteeinspektsioon on õigusaktides kehtestatud nõuete täitmise kontrolli käigus AS Eesti Raudtee infrastruktuuri osas koostanud viimastel aastatel kokku 41 protokolli, millest 35 on päädinud ettekirjutusega. Nende näol on tegemist dokumentaalsete tõenditega, milles on fikseeritud konkreetsete raudtee infrastruktuurirajatiste ja hoonete tehniline seisukord. Riikliku järelevalve tegevuse käigus koostatud 41 protokollis on toodud kokku 728 puudust erinevates aspektides. Nendest puudustest 103 osutusid nii tõsiseks, et nõudsid raudteeliikluse sulgemist, informeeris peaminister Riigikogu.

Peaminister vastas veel kolmele arupärimisele: Riigikogu liikmete Kadi Pärnitsa, Eiki Nestori, Katrin Saksa, Jüri Tamme, Ivari Padari, Jarno Lauri, Peeter Kreitzbergi ja Sven Mikseri 3. mail esitatud arupärimisele sisejulgeoleku hetkeolukorra kohta (nr 226); Riigikogu liikmete Ken-Marti Vaheri, Tiit Niilo, Helir-Valdor Seederi, Sven Sesteri ja Indrek Raudse 8. mail esitatud arupärimisele AS Werol aktsiate erastamise kohta (nr 231); Riigikogu liikmete Trivimi Velliste, Peeter Tulviste, Juhan Partsi, Marko Mihkelsoni, Helir-Valdor Seederi, Indrek Raudse ja Urmas Reinsalu 11. mail esitatud arupärimisele 9. mai meeleavalduse kohta (nr 238).

Istungi algul täpsustati päevakorda. Sotsiaalkomisjoni ettepanekul jäeti töönädala päevakorrast välja valitsuse algatatud sotsiaalhoolekande seaduse, käibemaksuseaduse, rahvatervise seaduse, riigilõivuseaduse ja tsiviilkohtumenetluse seadustiku muutmise seaduse eelnõu (918 SE) teine lugemine.

Töönädala päevakord on aadressil: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/session_plan.form

Riigikogu istungi ülevaatliku stenogrammi leiate internetist: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside