Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kuulas ära vastused neljale arupärimisele.

Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu liikme Jüri Tamme 15. septembril esitatud arupärimisele alkoholipoliitika kohta (nr 171).

Ansip rõhutas oma vastuses arupärimisele, et riik tegeleb süstemaatiliselt nii illegaalse alkoholi vastase võitluse kui tervete eluviiside propageerimisega. Peaministri arvates on riigi olulisem roll ennetustegevus. Laste ja noorte vaba aja sisustamine kultuuri ja spordi harrastustega on kindlamaid vahendeid alkoholismi probleemide ennetamiseks. Samas on selge, et pearolli noorte alkoholi tarbimisel mängivad ka kodune kasvatus ja kooli väärtushinnangud. Ansip peab väga oluliseks alkoholi maksumärkide süsteemi sisseseadmist. See aitab vältida täna probleemiks kujunenud olukorda, kus tarbijatele võidakse kaubandusvõrgust müüa salaalkoholi ilma, et tarbija seda ise teadvustaks. “Süstemaatiline võitlus salaalkoholi vastu on meie põhimõtteline suund,” rõhutas peaminister. Salaalkohol on palju ohtlikum, kui pelgalt saamata jääv maksutulu, selgitas Ansip. Pärnumaa tragöödia näitas ilmekalt illegaalse alkoholi laastavat mõju inimese tervisele ja elule.

Peaminister vastas veel Riigikogu liikmete Trivimi Velliste, Andres Herkeli ja Mart Nuti 22. septembril esitatud arupärimisele Riigikogu otsuse eelnõu “Eesti kodanike relvavõitlusest NSV Liidu sõjalise okupatsiooni vastu” menetlemise kohta (nr 173) ja Riigikogu liikmete Mart Laari, Helir-Valdor Seederi, Peeter Tulviste ja Mart Nuti 12. oktoobril esitatud arupärimisele Venemaa vabanduste kohta seoses okupatsiooniga (nr 179).

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo vastas Riigikogu liikmete Imre Sooääre ja Avo Üpruse 12. oktoobril esitatud arupärimisele eurotoetuste jagamise kohta (nr 178).

* * *

Põhiseaduskomisjoni ettepanekul täiendati kolmapäevase istungi päevakorda. Arutusele tuleb põhiseaduskomisjoni algatatud põhiseaduslikkuse järelvalve kohtumenetluse seaduse ja Riigikogu kodukorra seaduse muutmise seaduse eelnõu (762 SE) esimene lugemine.

Vabas mikrofonis võttis sõna Liina Tõnisson.

Riigikogu istungi stenogrammi leiate internetist: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside