Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu liikme Urmas Reinsalu 13. veebruaril esitatud arupärimisele Vabariigi Valitsuse tööplaani täitmise kohta (nr 198). Arupärimise esitaja heitis valitsusele ette vähest seadusloomet.

Peaminister selgitas, et valitsus on töötanud hästi. Ka tööplaani täitmise jälgimine on pidev, samamoodi kui koalitsioonilepingu täitmise jälgimine on pidev. Kord kvartalis me teeme ka vahearuanded ja määrame uued tähtajad, kuulame ära probleemid, ütles Ansip. Mõned eesmärgid kaotavad oma aktuaalsuse ajaga või probleeme kujutati ette suuremana, kui ta tegelikult oli. Neid ei täideta ilmselt kunagi. „Ma ei näe ka mitte mingisugust põhjust, miks valitsus peaks klammerduma kõikide nende punktide külge, mille ta ise sinna tööplaani sisse kirjutanud on, eriti veel, kui jutt käib vahetult peale ametisse asumist tehtud tööplaanist,” põhjendas peaminister. See on ka eelnevatel aegadel olnud liiga optimistlik.

Eesti riik ei saa kunagi valmis, nii nagu ka Tallinna linn ei saa kunagi valmis, tõi Ansip võrdluse. Meil tuleb kindlasti kõigil tunnistada, et järjest vähem ja vähem on vajadus mingi uue seaduse muutmise eelnõu järele, sest regulatsioonidega on enamus tegevusvaldkondi juba kaetud. Arengukavade arutelu peaks tulevikus olema kindlasti sisukam. Missuguses vormis see peaks toimuma, kas see peaks olema täissaali arutelu või tuleks arengukavade arutellu kaasata rohkem komisjone – see on aruteluteema, ütles Ansip. „Minu meelest on Euroopa Liidu asjade komisjon väga otseselt ja vahetult seotud riigi positsioonide kujunemisega. See on vahetu protsess. Ilma selle komisjonita need seisukohad ei kujunegi,” rõhutas peaminister. Ansip arvas, et kui on tegemist valdkondliku arengukavaga, siis selle arengukava ettevalmistamises peaks osalema ka vastav Riigikogu komisjon. Ansip nentis, et seadusloome osatähtsus numbrites mõõdetuna väheneb. See vähenes eelmise valitsuse ajal, väheneb selle valitsuse ajal ja väheneb ka järgmise valitsuse ajal.

Peaminister vastas veel Riigikogu liikme Mihhail Lotmani 13. veebruaril esitatud arupärimisele kontrollimata informatsiooni avaldamise (nr 197), Riigikogu liikmete Eiki Nestori, Jarno Lauri ja Kadi Pärnitsa 20. veebruaril esitatud arupärimisele riigitöötajate palkade (nr 203) ja Riigikogu liikmete Urmas Reinsalu, Trivimi Velliste, Katrin Saksa, Imre Sooääre, Juhan Partsi, Peeter Tulviste, Aivar Õuna, Ken-Marti Vaheri, Indrek Raudse, Jarno Lauri, Mart Nuti, Mart Laari ja Tiit Niilo 20. veebruaril esitatud arupärimisele Tallinna Vabaduse väljakule Vabadussõja võidu samba rajamise kohta (nr 204).

Sotsiaalminister Jaak Aab vastas Riigikogu liikmete Eiki Nestori ja Kadi Pärnitsa 9. veebruaril esitatud arupärimisele tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustuse kohta (nr 195).

Siseminister Kalle Laanet vastas Riigikogu liikmete Andres Herkeli, Tõnis Lukase, Mart Nuti ja Mart Laari 9. veebruaril esitatud arupärimisele Loode-Eestit tabanud õlireostuse kohta (nr 196).

Istung lõppes kell 18.22

Riigikogu istungi ülevaatliku stenogrammi leiate internetist: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Gunnar Paal , 6316351

Tagasiside