Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu ees andis ametivande õiguskantsler Indrek Teder

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Riigikogu liikmete Jaak Aabi, Arvo Sarapuu ja Jaanus Marrandi 13. veebruaril esitatud arupärimisele Viljandi–Tallinna raudteelõigul regulaarsete kaubavedude lõpetamise kohta (nr 36). Arupärijad küsisid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi seisukohta kauba- ja reisijateveo tuleviku kohta sellel liinil. 

Parts ütles, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on kindlasti huvitatud, et kaubavedu jätkuks. „Kujunenud olukord aga ei sõltu ainult riigi suvast või tahtest. Ei ministeerium ega valitsus ei saa sundida ettevõtteid nimetatud infrastruktuuril veoteenust osutama,“ nentis minister. Edelaraudtee infrastruktuuri AS-ile kuuluv raudtee infrastruktuur on raudteeseadusega määratud avalikuks kasutamiseks. „Seega on igal raudtee-ettevõtjal õigus seda infrastruktuuri kasutada,“ kinnitas Parts. Seega sõltuvad kaubavedu raudteel, selle jätkumine ennekõike tegelikest kaubaveomahtudest ning tegelikest raudtee infrastruktuuri tasudest. „Kui need on ettevõtjatele taskukohased, siis loomulikult on nad huvitatud ka kaubaveost ja kaubaveo jätkamisest, kuid veelkord, see sõltub nende ettevõtjate omavahelistest kokkulepetest,“ selgitas Parts. 

Minister ütles reisijateveo tuleviku kohta, et nimetatud vedu Tallinn – Viljandi raudteelõigul peaks säilima ja ka säilitatama vähemalt olemasoleval tasemel. „Loomulikult tähendab see seda, et riik jätkuvalt doteerib reisijatevedu ja on sõltuvalt majandustingimuste arengust valmis dotatsiooni suurendama. Minu seisukoht on, et olemasolev reisijateveo tase peaks olema see latt, mida me igal juhul peaksime hoidma,“ kinnitas Parts. 

Vabas mikrofonis võttis sõna Mai Treial

Istungi stenogramm on siin:  

Riigikogu pressitalitus           

 

Tagasiside