Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Riigikogu liikmete Toomas Vareki, Kalev Kallo, Lembit Kaljuvee, Valeri Korbi, Eldar Efendijevi, Tiit Kuusmiku, Olga Sõtniku ja Aivar Riisalu 23. septembril esitatud arupärimisele Eesti Energia Jordaania-projekti kohta (nr 509).
 
Parts selgitas, et Jordaanias on üks maailma suurimaid põlevkivimaardlaid, mille maht on orienteeruvalt 40-80 miljardit tonni. Maardlate paiknemine maapinnas on soodne avakaevandamiseks. Partsi hinnangul on see kõik kasvatanud huvi nende maardlate kasutamise vastu. Ta rõhutas, et huvi on tundnud maailma tuntumad firmad. „Nii Eesti Energia kui ka teiste firmade tehtud uuringud on näidanud, et Jordaania põlevkivikaevandamist on võimalik arendada kasumlikult kui nafta hind on üle 60 dollari barreli eest,” märkis Parts. Eesti Energia kasutab uut ENEFIT põlevkiviõli tehnoloogiat, mida on edasiarendatud ja muudetud keskkonnasõbralikumaks. Parts märkis, et nimetatud tehnoloogia kasutamine võimaldab toota nii õli kui ka elektrienergiat. Partsi sõnul võimaldab madal keskkonnamõju ja efektiivsus kasutada ära kogu põlevkivi, mis muudabki tehnoloogia unikaalseks. Parts rõhutas, et just sellepärast ongi selle vastu maailmas kõrgendatud huvi.
 
Riigikontrolör Mihkel Oviir vastas Riigikogu liikmete Helle Kalda, Marika Tuusi, Inara Luigase, Vladimir Velmani, Nelli Privalova, Olga Sõtniku, Toivo Tootseni, Nikolai Põdramägi ja Ain Seppiku 22. septembril esitatud arupärimisele Eesti Omanike Keskliidu rahastatud valimisreklaami kohta (nr 507).
                       
Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi vastas Riigikogu liikmete Marika Tuusi, Valeri Korbi, Kalev Kallo, Toivo Tootseni ja Heimar Lengi 23. septembril esitatud arupärimisele AS Emajõe Veevärk tegevuse kohta (nr 508).
           
Rahanduskomisjoni ettepanekul arvati Riigikogu teisipäevase istungi päevakorrast välja Riigikogu liikmete Mai Treiali, Ester Tuiksoo, Toomas Vareki ja Ain Seppiku algatatud riikliku matusetoetuse seaduse ja käibemaksuseaduse § 15 muutmise seaduse eelnõu (786 SE) esimene lugemine.
 
Vabas mikrofonis võttis sõna Heimar Lenk.
 
Riigikogu pressitalitus
                       
Tagasiside