Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas esmaspäeval Riigikogu liikmete arupärimisele Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) töö kohta (nr 370).

Venemaa turule suunatud EAS-i reklaamikampaaniast rääkides tõi minister välja Vene turistide arvu kasvu, mis mullu ulatus esialgsetel andmetel 15 protsendini.

„Laiemalt võib öelda, et Venemaa on täna turismi osas üks kiiremini kasvavaid turge Eesti jaoks, Venemaalt väljareisivate turistide pärast käib tihe konkurents. Me oleme selles osas viimastel aastatel hästi edasi arenenud ja ma julgen öelda, et selles on väga kindel roll EAS-i tööl, kaasamaks erinevaid partnereid ja ka ise panustades sellesse,“ rääkis Parts Riigikogu kõnetoolist.

Partsi sõnul on Venemaa turistide arv Eesti majatusettevõtetes viimase nelja aastaga kasvanud rohkem kui kaks korda. „Eelmisel aastal ületas Venemaa turistide arv Eesti majutusettevõtetes 300 000 piiri, kasv oli aasta varasemaga võrreldes esialgsetel andmetel 15 protsenti,“ lisas Parts.

Minister tõdes, et ta kuulis EAS-i Venemaa turule suunatud ja möödunud aasta lõpus näidatud videoklippide kohta erinevaid arvamusi, ent EAS on professionaalne ja sõltumatu turismiagentuur. „Küll peaksid tõenäoliselt sellised mustvalged reageeringud või erinevad reageeringud turismiagentuurile tähendama seda, et nad valmistaksid paremini ette need reklaamid, enne kui nad turule lähevad, arvestades ka võimalikke negatiivseid reaktsioone,“ lisas Parts.

Vabas mikrofonis võtsid sõna Heimar Lenk, Mihhail Stalnuhhin ja Yana Toom.

Istungi stenogramm.

 

Tagasiside