Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal vastas Riigikogu liikmete Andres Ammase, Artur Talviku, Andres Herkeli, Külliki Kübarsepa, Ain Lutsepa, Krista Aru ja Monika Haukanõmme 18. aprillil esitatud arupärimisele lennuühenduse kohta saarte ja mandri vahel (nr 208).

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal vastas Riigikogu liikmete Andres Ammase, Artur Talviku, Andres Herkeli, Külliki Kübarsepa, Ain Lutsepa, Krista Aru ja Monika Haukanõmme 18. aprillil esitatud arupärimisele lennuühenduse kohta saarte ja mandri vahel (nr 208).

Arupärijad viitasid kohalike ettevõtjate murele, et sellise regulaarse lennuühenduse puudumine kahjustab majandust väga tõsiselt, sest iga ettevõtja on arvestanud nii oma kaubaveol kui ka spetsialistide ja koostööpartnerite lähetuste kavandamisel kvaliteetse ning katkematu laeva- ja lennuühendusega. Olukord eeldas kiiret ja otsustavat sekkumist. Arupärijad märkisid, et tuleb tunnustada valitsust, et suhteliselt kiiresti on olukord lahenenud, et hange kuulutati välja ja tänaseks on see hange on lõppenud.

Arupärijad soovisid teada, missugused on võimalused lennuliikluse jätkamiseks.

Michal selgitas, et tänaseks on hanke võitnud ettevõte selge. Lennud algavad juuni alguses, täpse päeva määravad maavalitsused. Avaliku liiniveo riigihanke liinidel Tallinn–Kuressaare–Tallinn ja Tallinn–Kärdla–Tallinn võitis Transaviabaltica. „Nimetatud pakkumus osutus kolmest vastavaks tunnistatud pakkumisest kõige madalama hinnaga pakkumiseks mõlemal lennuliinil,“ ütles Michal.

Michal vastas küsimusele, kuidas arvestatakse hanketingimustes ja vedaja valimisel Saaremaa ja Hiiumaa ettevõtjate tehtud ettepanekuid liinigraafiku ja liini teenindavate lennukite osas.

„Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi soov, nagu ka Saare ettevõtjate soov, oli taastada lennuühendus suursaartega võimalikult kiiresti ja korraldada seda vastavalt riigihangete seaduses nõutud tingimustele. Kuna 2016. aasta riigieelarve oli juba vastu võetud, siis tuli arvestada riigieelarves ette nähtud sihtotstarbelise toetusega. Ehku peale hanget korraldada ei saa,“ selgitas Michal. Ta selgitas, et hankekomisjoni töösse olid kohaliku esindajana kaasatud maavalitsused. Liinigraafiku läbirääkimised toimusid pakkujatega vastavalt hanke tingimustele. „Saaremaa ja Hiiumaa ettevõtjate, kohaliku kogukonna ettepanekuid on arvesse võetud nii palju kui võimalik,“ kinnitas Michal. Ta tõi näitena, et hanke tingimuste kujundamisel arvestati reiside marsruudiga.

Peaminister Taavi Rõivas vastas arupärimisele lepingu sõlmimise kohta ÜRO pagulasagentuuriga (nr 203) ja arupärimisele Kreeka olukorra kohta (nr 216).

Justiitsminister Urmas Reinsalu vastas arupärimisele kollektiivse pöördumise „Lõpetada erakondade ületoitmine!“ ja justiitsministri 14. septembri 2015 vastuse kohta (nr 205).

Rahandusminister Sven Sester vastas arupärimisele majandusprognoosi ja kasvu turgutamise kohta (nr 202), arupärimisele Kreeka finantsolukorra ja kolmanda abipaketi efektiivsuse kohta (nr 206),arupärimisele majanduskasvu väljavaadete kohta (nr 212) ja arupärimisele riigi eelarvestrateegia 2017-2020 kohta (nr 215).

Istung lõppes kell 19.33.

Istungi stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside